Liga Narodów. Sensacja turnieju w meczu Niemek. Przegrały z outsiderem

Tego nikt się nie spodziewał. Reprezentantki Niemiec przegrały w meczu 10. kolejki Ligi Narodów z zajmującymi ostatnie miejsce Tajkami (1:3). Za niespodziankę uznać można także porażkę Turcji w meczu z Japonią (1:3).

Mateusz Kozanecki
reprezentacja Tajlandii siatkarek WP SportoweFakty / Justyna Serafin / Na zdjęciu: reprezentacja Tajlandii siatkarek
Ogromna sensacja w Lidze Narodów Kobiet. Zajmujące ostatnie miejsce w tabeli reprezentantki Tajlandii sprawiły wielką niespodziankę. Azjatki już w pierwszym secie zaprezentowały się z dobrej strony, przegrywając dopiero na przewagi.

W kolejnych partiach podopieczne Kittikuna Sri-Utthawonga pewnie wygrywały. Popisowy w ich wykonaniu był czwarty set, w którym wygrały aż do 16. Tajki pozostały na ostatnim miejscu w tabeli, ale do piętnastych Koreanek tracą już tylko jedno "oczko".

Najskuteczniejsza w szeregach Tajek była doświadczona Onuma Sittirak. 35-latka zdobyła aż 20 punktów. Próbowała jej dorównać Lina Alsmeier, ale wysoką formę zaprezentowała tylko w dwóch pierwszych setach.

Za swego rodzaju niespodziankę uznać można także porażkę Turcji w starciu z Japonią. Zawodniczki Giovanniego Guidettiego stać było jedynie na krótki zryw w trzecim secie, mimo wysokiej formy Hande Baladin.

Kapitalnego pierwszego seta w meczu z Belgijkami rozegrały reprezentantki Stanów Zjednoczonych. Partia trwała zaledwie 20 minut, a Amerykanki straciły w niej zaledwie 9 punktów. Całe spotkanie przebiegło pod ich dyktando.