Liga Narodów. Australijczycy się postawili, ale znów przegrali. Efektowna wygrana Słowenii

Reprezentanci Australii nadal bez zwycięstwa w tegorocznej Lidze Narodów. Siatkarze z Antypodów mocno postawili się jednak Japończykom, z którymi dwa sety rozegrali na przewagi. Efektowną wygraną zaliczyli Słoweńcy.

Mateusz Kozanecki
reprezentanci Australii Materiały prasowe / FIVB / Na zdjęciu: reprezentanci Australii
Po trzydniowej przerwie siatkarze powrócili do rywalizacji w Lidze Narodów. W porannej sesji obyło się bez niespodzianek. Swoje spotkanie dobrze otworzyli reprezentanci Niemiec, wygrywając pierwszego seta z Serbią. Później jednak podopieczni Slobodana Kovaca zdołali odwrócić losy spotkania na swoją korzyść.

Blisko 2,5 godziny trwał pojedynek Japonii z Australią. Zajmujący ostatnie miejsce zawodnicy Marcosa Mirandy dość mocno postawili się swoim rywalom - urwali jednego seta, a w dwóch partiach gra toczyła się na przewagi. Japończyków do wygranej poprowadził Yuki Ishikawa.

Bez większych problemów Francuzi uporali się z Rosjanami, a na zakończenie sesji Słoweńcy zdeklasowali reprezentację Kanady, wygrywając 3:0. Najlepiej punktującym był Toncek Stern.

- To nie był łatwy mecz, bo wiedzieliśmy, że Kanada potrafi dobrze grać. Byliśmy bardzo zmotywowani, aby zwyciężyć. To było ważne dla naszego miejsce w tabeli i istotne w kontekście najbliższych spotkań - powiedział Klemen Cebulj w rozmowie z volleyballworld.com.