Prawdziwa demolka! Reprezentacja Polski wyrównała rekord Ligi Narodów

Siatkarska reprezentacja Polski dosłownie zmiotła Australijczyków w Lidze Narodów. Okazuje się, że w jednym secie zawodnicy Vitala Heynena wyrównali nawet rekord rozgrywek.

Igor Kubiak
Igor Kubiak
Polacy skaczący do bloku w meczu z Australią Materiały prasowe / FIVB / Na zdjęciu: Polacy skaczący do bloku w meczu z Australią
To była prawdziwa demolka! Australijczycy w żadnym z setów nie zagrozili Polakom i szybko przegrali 0:3. Największą przewagę Biało-Czerwoni uzyskali w drugiej odsłonie. Jak się okazuje, wyrównali też rekord Ligi Narodów.

Drugi set zawodnicy Vitala Heynena wygrali 25:10. W historii rozgrywek podobnym nokautem popisali się tylko Niemcy. W 2019 r. w takim samym stosunku wygrali seta z Portugalią.

Polacy byli bardzo blisko poprawienia tego rekordu. W pewnym momencie prowadzili 23:7, ale w końcówce rywale nieco zmniejszyli rozmiary porażki.

Oczywiście nie jest to najwyżej wygrany set przez Biało-Czerwonych. W 2011 r. w Pucharze Świata Polacy pokonali Iran 3:2, ale w trzecim secie padł wynik... 25:8. Co ciekawe, również australijscy siatkarze dostali większe "lanie" od naszej reprezentacji - w październiku 2019 r. w Pucharze Świata zdołali zdobyć tylko 9 punktów w secie.

W kolejnych dniach Polaków czekają już trudniejsze przeprawy. W piątek zawodnicy Heynena zmierzą się z USA (godz. 18:00), a w sobotę z Rosją (godz. 16:00).

-> Reakcje po nokaucie Polaków w Lidze Narodów. "Chcą zobaczyć Świątek", "szybko, łatwo i przyjemnie"