PlusLiga: Asseco Resovia Rzeszów dostała ostrzeżenie przed play-off

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Monika Pliś / Na zdjęciu: siatkarze Asseco Resovii Rzeszów
WP SportoweFakty / Monika Pliś / Na zdjęciu: siatkarze Asseco Resovii Rzeszów

Asseco Resovia Rzeszów została zatrzymana po serii wygranych. Potknęła się w Olsztynie. Indykpol AZS narzucił wyżej notowanemu zespołowi trudne warunki i podsumował sezon zasadniczym zwycięstwem 3:1.

W walce o mistrzostwo Polski pozostaje tylko Asseco Resovia Rzeszów. Drużyna z Podkarpacia kilkoma występami w sezonie zasadniczym zmazała plamę z poprzednich rozgrywek, ale prawdziwą szansę na odbudowanie pozycji w PlusLidze będzie mieć w fazie play-off. Rzeszowianie grali w Olsztynie o utrzymanie czwartego miejsca w tabeli i piąte zwycięstwo z rzędu.

Indykpol AZS Olsztyn nie miał już szans na załapanie się do ósemki i pozostała mu walka o zamknięcie sezonu zasadniczego dobrym wynikiem. Gospodarze nie wyglądali na rozprężonych i od pierwszego seta wysoko zawiesili poprzeczkę Resovii. Co prawda nie wykorzystali dwóch piłek setowych z rzędu, ale zaatakowali na 29:27 w walce na przewagi.

Drużyna z Warmii poszła za ciosem i w drugim secie w podobnych okolicznościach ograła Resovię. Co prawda straciła prowadzenie, ale konsekwentnie robiła swoje na boisku i zwyciężyła 25:23. Indykpol AZS grał bez środkowego Mateusza Poręby, którego wypożyczył do Vero Volley Monza. Na skrzydłach mógł liczyć na Damiana Schulza i Ruben Schotta. Ten pierwszy wykorzystał kluczowy kontratak, a drugi zamknął rundę.

W Resovii dużo było zmian. Goście chwytali się każdego sposobu, żeby zmienić układ sił na boisku. Dopiero trzecia partia przebiegała pod ich dyktando. Rzeszowianie prowadzili prawie od początku do końca i odnieśli zwycięstwo 25:19. Szalał Karol Butryn, który atakował ze skutecznością 59 procent i niejednokrotnie naprawiał błędy kompanów z klubu.

Indykpol AZS nieco odpoczął, złapał drugi oddech i przystąpił do natarcia w czwartym secie. Ważna była piłka na 15:13. Trener gospodarzy zażądał wideo weryfikacji, która pokazała asa serwisowego Javiera Concepciona. Mógł on dalej prowadzić swoje bombardowanie, a po wygranym 25:18 secie cieszył się nie tylko ze zwycięstwa zespołu 3:1, ale również z nagrody MVP.

Indykpol AZS Olsztyn - Asseco Resovia Rzeszów 3:1 (29:27, 25:23, 19:25, 25:18)

AZS: Andringa, Concepcion, Schulz, Schott, Woch, Stępień, Ciunajtis (libero) oraz Kapica, Wolański

Resovia: Drzyzga, Szerszeń, Jendryk, Butryn, Cebulj, Tammemaa, Potera (libero) oraz Krulicki, Domagała, Woicki, Hain, Taht, Mariański (libero)

14 MKS Będzin 7 26 2 24 18:75

Czytaj także: Aluron CMC Warta Zawiercie pierwszy w turnieju finałowym. Dostał się tam sprintem Czytaj także: Brutalne pożegnanie Grupy Azoty Chemika Police z Ligą Mistrzyń

Czy Asseco Resovia Rzeszów zdobędzie medale mistrzostw Polski?