Emocje sięgną zenitu. Znamy pary półfinałowe PlusLigi

Za nami mecze ćwierćfinałowe PlusLigi. W grze o medale pozostały zespoły Jastrzębskiego Węgla, Aluronu CMC Warty Zawiercie, Projektu Warszawa i Asseco Resovii Rzeszów. Znamy zestaw par półfinałowych.

Jacek Pawłowski
Siatkarze Jastrzębskiego Węgla Materiały prasowe / Plusliga / Siatkarze Jastrzębskiego Węgla
Błyskawicznie rozstrzygnięta została rywalizacja ćwierćfinałowa w PlusLidze. Najwięcej emocji towarzyszyło starciu Projektu Warszawa z Bogdanką LUK Lublin. Po raz pierwszy w historii półfinalistę wyłonił "złoty set", którego na swoją korzyść rozstrzygnęli podopieczni Piotra Grabana.

Sporo stresu kosztowało kibiców weekendowe starcie Aluronu CMC Warty Zawiercie. Jurajscy Rycerze przegrywali już 0:2 z PSG Stalą Nysa, jednak ostatecznie zdołali przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść, pewnie awansując do gry o medale.

Swoich fanów nie zawiedli mistrzowie Polski. Jastrzębski Węgiel po trzysetowym triumfie w Olsztynie, w rewanżu oddał przeciwnikom zaledwie seta, udowadniając, że wygrana w rundzie zasadniczej była w pełni zasłużona. Podopieczni Marcelo Mendeza potwierdzili także, że są kandydatem numer jeden do zdobycia złotych medali.

Jako ostatni do grona ekip walczących o medale dołączyli gracze Asseco Resovii Rzeszów. Podopieczni Giampaolo Medei po wygranej nad morzem 3:2, pierwszego seta rewanżowego starcia przegrali, jednak w kolejnych radzili sobie coraz lepiej, rozstrzygając losy rewanżowej potyczki w czterech odsłonach.

W półfinale zmierzą się ze sobą ekipy Jastrzębskiego Węgla z Asseco Resovią Rzeszów oraz Aluronu CMC Warty Zawiercie z Projektem Warszawa. Jurajscy Rycerze z Inżynierami już raz w tym sezonie mierzyli się w półfinale. W Pucharze Polski górą byli zawodnicy Michała Winiarskiego.

Rywalizacja półfinałowa, podobnie jak o poszczególne miejsca, rozstrzygnie się w formie dwumeczu. W przypadku punktowego remisu (punktacja jak w meczach ligowych), losy awansu rozstrzygnie "złoty set" rozgrywany na zasadach tie-breaka.

Rewanż: Cuprum Lubin - GKS Katowice 22 kwietnia godz. 17.30

O 11. miejsce: Ślepsk Malow Suwałki - Barkom Każany Lwów 15 kwietnia, godz. 17.30
Rewanż: Barkom Każany Lwów - Ślepsk Malow Suwałki 21 kwietnia, godz. 20.30

O 9. miejsce: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - PGE GiEK Skra Bełchatów 1:3 (22:25, 25:18, 22:25, 19:25)
Rewanż: PGE GiEK Skra Bełchatów - Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 17 kwietnia, godz. 15.00