Liga Mistrzyń: Dynamo Kazań wygrało na pożegnanie z Policami

Siatkarki Dynama Kazań wykrzesały z siebie energię na dobre pożegnanie z Ligą Mistrzyń. W wygranym 3:1 meczu z VK UP Ołomuniec przede wszystkim świetnie blokowały, a liderką w ataku była Tatiana Kadoczkina.

Dynamo Kazań WP SportoweFakty / Kacper Kolenda / Na zdjęciu: Dynamo Kazań
Obie drużyny wiele w Lidze Mistrzyń nie zdziałały. Już we wtorek straciły szansę na awans. W meczach z Grupą Azoty Chemikiem Police i Igorem Gorgonzolą Novara wygrały po jednym secie. Punkty zdobywało tylko Dynamo Kazań w bezpośrednich pojedynkach z VK UP Ołomuniec. To na tyle, co szczególnie w przypadku drużyny walczącej o mistrzostwo Rosji było rozczarowaniem. W czwartek pozostała szansa na zrobienie dobrego, ostatniego wrażenia.

Mecz długo przebiegał pod kontrolą Dynama. Wygrał pierwszego seta 25:18 i wypracował sobie przewagę w drugim. Trenerowi Riszatowi Giljazutdinowowi podniosło się ciśnienie dopiero po trzech kwadransach. Siatkarki z Czech doprowadziły do remisu 19:19 i niewiele później objęły prowadzenie. VK UP Ołomuniec uruchomił broń rywalek, czyli blok i wykorzystywał kontrataki. W ten sposób zwyciężył w partii 25:22.

Dynamo zagrało bez Samanty Fabris i Samanthy Bricio Ramos. Zagraniczny duet nie ruszał się z kwadratu rezerwowych. Grały Rosjanki, wśród których wyróżniała się tradycyjnie Tatiana Kadoczkina. Atakowała ze skutecznością 63 procent, dokładała punkty serwisem oraz blokiem. W sumie zdobyła ich 31. Dzięki jej zaangażowaniu drużyna z Kazania dokończyła mecz po swojej myśli i zwyciężyła 3:1. Radość, co zrozumiałe, była umiarkowana.

O pierwsze miejsce w grupie zagrają o godzinie 20:30 Chemik z Igorem Gorgonzola.

Dynamo Kazań - VK UP Ołomuniec 3:1 (25:18, 22:25, 25:21, 25:15)

Dynamo: Popowa, Fedorowcewa, Kotikowa, Korolewa, Konowałowa, Kadoczkina, Podkopajewa (libero) oraz Birjukowa

Ołomuniec: Bjerregard Madsen, Nova, Schlegel Mosegui, Stumpelowa, Wałkowa, Pilepić, Kulowa (libero) oraz Lazarkowa, Pilepić, Smidowa

MVP: Tatiana Kadoczkina (Dynamo)