Liga Mistrzyń: ASPTT Miluza z cieniem szansy na awans. Francuzki pokonały w Łodzi Maritzę Płowdiw

To dla nich ostatnia szansa na wejście do fazy pucharowej. Siatkarki ASPTT Miluza pokonały w Łódź Sport Arenie Maritzę Płowdiw 3:1 podczas turnieju grupy C Ligi Mistrzyń.

Krzysztof Sędzicki
siatkarki ASPTT Miluza WP SportoweFakty / CEV / Na zdjęciu: siatkarki ASPTT Miluza
Teoretycznie jeszcze zespół z Miluzy ma szansę na to, by zebrać 9 punktów w trzech meczach, wyprzedzić ŁKS Commercecon Łódź w grupie i powalczyć o drugie miejsce, które może dać awans do fazy pucharowej, więc do spotkania z Maritzą Płowdiw ekipa Francoisa Salvagniego podeszła w pełni skoncentrowana i żądna pełnej puli.

Nie da się ukryć, że siatkarki z Miluzy były faworytkami tego spotkania. Podczas pierwszego turnieju w Bułgarii wygrały w trzech setach. Było to jednak ich jedyne zwycięstwo w Płowdiwie, bo w starciu z ŁKS-em Commercecon i VakifBankiem Stambuł francuski zespół był bez szanse.

Zgodnie z oczekiwaniami Miluza wygrała pierwszego seta, choć ta partia długo toczyła się pod dyktando bułgarskiej ekipy. Zresztą motorem napędowym Maritzy są zawodniczki, które kiedyś grały w polskiej lidze - Mirosława Paskowa, Kremena Kamenowa i Petja Barakowa. Ostatecznie jednak Miluza wygrała premierową odsłonę 25:23.

O ile w pierwszym secie przewaga ekipy trenera Lazara Lazarowa była mniej wyraźna, o tyle w drugim od początku do końca Maritza miała przewagę. Zaczęła od prowadzenia 8:3, a skończyła na paru zaciętych wymianach w końcówce i zwycięstwa 25:22.

W trzeciej i czwartej części gry ekipa z Bułgarii ciągle była blisko, ale jednak przegrywała. Sporą robotę wykonały na skrzydłach Ivana Vanjak oraz Anna Haak, dzięki czemu ASPTT Miluza wygrał oba te sety do 22 i odniósł drugie zwycięstwo w tegorocznej edycji Ligi Mistrzyń.

W środę o 18:00 ekipa z Miluzy zagra z VakifBankiem Stambuł, a o 20:30 Maritza Płowdiw zmierzy się z ŁKS-em Commercecon Łódź.

Maritza Płowdiw - ASPTT Miluza 1:3 (23:25, 25:22, 22:25, 22:25)

Maritza: Barakowa, Milanowa, Uszewa, Paskowa, Kamenowa, Aguillera Carbajal, Todorowa (libero) oraz Czauszewa, Paszkulewa (libero).

ASPTT: Bugg, Cazaute, Polder, Moma Bassoko, Vajnak, Bauer, Soldner (libero) oraz Haak, Lamprousi, Novaković.

MVP: Anna Haak (ASPTT)

2 ŁKS Commercecon Łódź 6 11 12:10 501:472
3 ASPTT Miluza 6 6 7:13 413:466
4 Maritza Płowdiw 6 1 6:18 452:574

Czy VakifBank Stambuł straci seta podczas turnieju w Łodzi?