Puchar CEV: Grupa Azoty Chemik Police poznał rywala w walce o półfinał

Siatkarki Grupy Azoty Chemik Police awansowały do ćwierćfinału rywalizacji o Puchar CEV. Kolejnym przeciwnikiem podopiecznych Ferhata Akbasa będzie chorwacki Mladost Zagrzeb, który po złotym secie wyeliminowała Fatum Nyiregyhaza.

Jacek Pawłowski
siatkarki Grupa Azoty Chemika Police WP SportoweFakty / Kacper Kolenda / Na zdjęciu: siatkarki Grupa Azoty Chemika Police
Do rywalizacji o ćwierćfinał Pucharu CEV przystąpiły w tym sezonie dwa polskie zespoły oraz Katarzyna Skorupa w barwach Saugell Monza. Przed spotkaniami rewanżowymi, komfortową sytuację miały tylko podopieczne Ferhata Akbasa, które w swojej parze były zdecydowanym faworytem. Lider LSK nie zawiódł i przypieczętował awans, triumfując 3:1.

Dramatyzmu nie zabrakło w Rzeszowie, gdzie zespół Stephane'a Antigi błyskawicznie odrobił straty z Włoch, triumfując 3:0. W złotym secie ekipa z Podkarpacia nie wytrzymała jednak presji, żegnając się ostatecznie z europejskimi pucharami.

Powodów do zadowolenia nie miała także była rozgrywająca reprezentacji Polski. Saugell Monza przegrała bowiem po raz drugi z Dynamem Kazań, urywając rywalkom zaledwie seta. Katarzyna Skorupa tym razem grała na przemian z Isabellą Di Iujio, nie zdołała jednak zapisać na swoim koncie żadnego punktu.

Wyniki meczów rewanżowych 1/8 finału Pucharu CEV kobiet:

Sanaya Libby's La Laguna - Grupa Azoty Chemik Police 1:3 (27:25, 22:25, 17:25, 23:25)
Pierwszy mecz: 3:0 dla Grupa Azoty Chemik Police

Mladost Zagrzeb - Fatum Nyiregyhaza 3:2 (25:20, 25:22, 19:25, 23:25, 15:8, 19:17*)
Pierwszy mecz: 3:2 dla Fatum Nyiregyhaza

TS Volley Dudingen - Volero Le Cannet 0:3 (15:25, 23:25, 20:25)
Pierwszy mecz: 3:0 dla Volero Le Cannet

ZOK Bimal-Jedinstvo Brcko - Minczanka Mińsk 1:3 (21:25, 21:25, 25:22, 15:25)
Pierwszy mecz: 3:0 dla Minczanki Mińsk

SSC Palmberg Schwerin - Hameenlinna 3:1 (25:15, 25:15,16:25, 25:12)
Pierwszy mecz: 3:1 dla SSC Palmberg Schwerin

Asterix Avo Beveren - Hermes Rekkenshop Oostende 3:2 (21:25, 20:25, 25:21, 25:22, 15:9)
Pierwszy mecz: 3:2 dla Asterix Avo Beveren

Developres SkyRes Rzeszów - Unendo Yamamay Busto Arsizio 3:0 (25:20, 25:23, 27:25, 11:15*)
Pierwszy mecz: 3:0 dla Unendo Yamamay Busto Arsizio

Saugella Monza - Dynamo Kazań 1:3 (16:25, 25:18, 20:25, 20:25)
Pierwszy mecz: 3:0 dla Dynamo Kazań

* złoty set

Puchar CEV. Blisko sensacji w Rzeszowie. Developres SkyRes odpadł w 1/8 finału po złotym secie

Puchar CEV: Developres SkyRes Rzeszów - Unet-Work Busto Arsizio 3:0, złoty set 11:15 (galeria)