Siatkówka. Puchar Polski. Niesamowita metamorfoza Trefla w ciągu kilku minut. "Wiedziałem, że nie daję drużynie jakości"

Trefl Gdańsk przeszedł niesamowitą metamorfozę w ciągu kilku minut. Drużyna z Trójmiasta odwróciła losy środowego ćwierćfinału Pucharu Polski i awansowała do półfinału rozgrywek (3:2). Kibice Jastrzębskiego Węgla przecierali tylko oczy ze zdumienia.

Sebastian Zwiewka
Bartosz Filipiak Newspix / Na zdjęciu: Bartosz Filipiak
Już przed rozpoczęciem środowej rywalizacji mówiło się, że to Jastrzębski Węgiel jest zdecydowanym faworytem do awansu. Początek meczu nie zapowiadał emocji, bo Trefl Gdańsk grał słabo i przegrał dwie pierwsze partie. Przyjezdni w kolejnych setach przeszli jednak niesamowitą metamorfozę, złapali wiatr w żagle i odwrócili losy spotkania (3:2).

Drużyna z Trójmiasta nie poddała się i dlatego w nagrodę zagra w półfinale Pucharu Polski z Grupą Azoty ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle (14 marca). - Schodząc z boiska po zakończeniu drugiego seta wiedziałem, że nie daję drużynie jakości. Miałem chwilę, aby ochłonąć i wróciłem ze świeżą głową. Udało mi się później poprawić grę i dać zespołowi to, co najlepsze - skomentował Bartosz Filipiak, który został wybrany najlepszym zawodnikiem meczu.

Wywalczenie przepustki do marcowego turnieju jest ogromnym sukcesem siatkarzy z Gdańska. Podopieczni Michała Winiarskiego zajmują piąte miejsce w PlusLidze, a teraz znaleźli się w najlepszej czwórce Pucharu Polski. Warto zaznaczyć, że jeszcze kilka miesięcy temu nikt na nich nie stawiał. - Walczyliśmy do końca i nie odpuściliśmy - to wszystko przyniosło efekt w postaci zwycięstwa i awansu do Final Four. Myślę, że każdy zawodnik jest przeszczęśliwy z tego powodu. Przed sezonem trudno było sobie wyobrazić taki scenariusz - dodał atakujący.

Zespół znad morza rozpoczął rozgrywki od mocnego uderzenia, a później nie zwalniał nogi z gazu. Lekka zadyszka przyszła dopiero w grudniu, gdy Trefl przegrał cztery mecze z rzędu. Nie była to wymarzona końcówka 2019 roku. - Zdawaliśmy sobie sprawę, że okres przedświąteczny nie był dla nas najbardziej udany. Mieliśmy jednak dużo czasu, aby potrenować, przygotować formę i troszkę się podbudować. Efekt był widoczny na boisku, chociażby w polu serwisowym - podsumował 25-latek.

Czy Trefl Gdańsk gra powyżej oczekiwań w obecnym sezonie?