Puchar CEV kobiet: Grupa Azoty Chemik Police zaskoczył najmocniej. Katarzyna Skorupa i Barbara Zakościelna grają dalej

W Pucharze CEV kobiet pozostało 16 klubów. Wśród nich Grupa Azoty Chemik Police i Developres SkyRes Rzeszów, a także zespoły Katarzyny Skorupy oraz Barbary Zakościelnej.

siatkarki Grupa Azoty Chemika Police WP SportoweFakty / Kacper Kolenda / Na zdjęciu: siatkarki Grupa Azoty Chemika Police
Grupa Azoty Chemik Police sprawił największą niespodziankę 1/16 finału Pucharu CEV. Dwukrotnie wygrał z Galatasarayem Stambuł 3:1 u siebie oraz 3:2 na wyjeździe i wyeliminował czołowy turecki zespół. Drużyna z Ligi Siatkówki Kobiet wygrała dwumecz z rywalem z Turcji po raz pierwszy od 2013 roku, a sam Chemik nigdy wcześniej nie zatriumfował w Stambule. Kolejnymi rywalkami policzanek będą siatkarki Sanayi Libby's La Laguna z hiszpańskiej Teneryfy.

Najdłuższą walkę o awans stoczył Developres SkyRes Rzeszów. Oba jego mecze z ASPTT Miluza zakończyły się tie-breakiem, ale że jednego wygrał brązowy medalista mistrzostw Polski, a drugiego francuski zespół, to trzeba było jeszcze rozegrać 11. seta - złotego. Developres zwyciężył w nim 15:13. Kolejnym przeciwnikiem klubu z Rzeszowa będzie włoski Unendo e-work Busto Arsizio.

W Pucharze CEV są wciąż dwa zespoły z Italii. Do najlepszej "16" awansowała Saugella Monza z Katarzyną Skorupą. Jeden z setów w jej rywalizacji z Orbitą Zaporoże zakończył się wynikiem 25:9. Drużyna byłej reprezentantki Polski zwyciężyła dwa razy po 3:0 i przed nią najlepiej zapowiadający się dwumecz 1/8 finału z rosyjskim Dynamem Kazań.

Również belgijski Hermes Oostende nie pozwolił rywalkom wygrać seta w meczach ze słoweńskim GEN-I Volley Nova Gorica. W środowym rewanżu Barbara Zakościelna zdobyła dziewięć punktów, z czego osiem atakiem (8/16, 50 procent) i jeden serwisem. Przyjęła najwięcej w zespole - 18 zagrywek i miała w tym elemencie 50 procent pozytywnego odbioru. Hermes zagra o awans do ćwierćfinału z innym belgijskim klubem Asterixem AVO Beveren.

1/16 finału Pucharu CEV kobiet:

Galatasaray Stambuł - Grupa Azoty Chemik Police 2:3 (25:19, 18:25, 25:19, 23:25, 12:15)

Pierwszy mecz: 1:3. Awans: Grupa Azoty Chemik Police

Partizani Tirana - Sanaya Libby's La Laguna 0:3 (12:25, 14:25, 20:25)

Pierwszy mecz: 0:3. Awans: Sanaya Libby's La Laguna

Mladost Zagrzeb - OK Kastela 3:0 (25:18, 25:10, 25:21)

Pierwszy mecz: 3:0. Awans: Mladost Zagrzeb

Fatum Nyiregyhaza - CSM Targoviste 3:2 (14:25, 25:18, 25:14, 18:25, 16:14)

Pierwszy mecz: 3:2. Awans: Fatum Nyiregyhaza

Luka Bar - TS Volley Duedingen 0:3 (15:25, 18:25, 19:25)

Pierwszy mecz: 0:3. Awans: TS Volley Duedingen

ZOK Bimal-Jedinstvo Brcko - UOK Banjakula Voley Banja Luka 3:0 (25:15, 25:13, 25:21)

Pierwszy mecz: 2:3. Awans: ZOK Bilam-Jedinstvo Brcko

Viteos Neuchatel UC - Minczanka Mińsk 3:1 (28:26, 23:25, 25:19, 27:25)

Pierwszy mecz: 0:3. Złoty set: 13:15. Awans: Minczanka Mińsk

SSC Palmberg Schwerin - Sliedrecht Sport 3:0 (25:16, 25:18, 25:19)

Pierwszy mecz: 3:0. Awans: SSC Palmberg Schwerin

HPK Hameenlinna - VK Selmy Brno 3:0 (25:23, 25:15, 26:24)

Pierwszy mecz: 2:3. Awans: HPK Hameenlinna

VK Prościejów - Asterix AVO Beveren 2:3 (25:17, 25:16, 19:25, 19:25, 11:15)

Pierwszy mecz: 2:3. Awans: Asterix AVO Beveren

Hermes Oostende - GEN-I Volley Nova Gorica 3:0 (25:16, 25:19, 25:22)

Pierwszy mecz: 3:0. Awans: Hermes Oostende

ASPTT Miluza - Developres SkyRes Rzeszów 3:2 (24:26, 22:25, 25:23, 25:13, 15:12)

Pierwszy mecz: 2:3. Złoty set: 13:15. Awans: Developres SkyRes Rzeszów

VK Ołomuniec - Unet e-work Busto Arsizio 0:3 (21:25, 18:25, 19:25)

Pierwszy mecz: 0:3. Awans: Unet e-work Busto Arsizio

Saugella Monza - Orbita Zaporoże 3:0 (25:23, 25:19, 25:17)

Pierwszy mecz: 3:0. Awans: Saugella Monza

Dynamo Kazań - SC Poczdam 3:1 (25:20, 15:25, 25:12, 25:23)

Pierwszy mecz: 3:2. Awans: Dynamo Kazań