PlusLiga. Dawid Konarski: To my obniżyliśmy loty

Jastrzębski Węgiel zawiódł w starciu z Grupą Azoty ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle (0:3). Swojego niezadowolenia po spotkaniu nie ukrywał atakujący gospodarzy, Dawid Konarski.

Łukasz Witczyk
Dawid Konarski wykonujący atak Newspix / DOMINIK GAJDA / 400 mm / Na zdjęciu: Dawid Konarski wykonujący atak
Zagrywka miała być największym atutem Jastrzębskiego Węgla w starciu z Grupą Azoty ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle, ale stała się elementem, który przesądził o porażce brązowych medalistów z ubiegłego sezonu z mistrzami Polski. W polu serwisowym jastrzębianie seryjnie popełniali błędy i oddawali punkty rywalom.

- W pierwszym secie zrobiliśmy około dziesięć własnych błędów, a set się skończył do 23. ZAKSA prawie połowę punktów dostała od nas. Niestety, w drugiej partii nie poprawiliśmy gry. Zamiast się uspokoić, jeszcze bardziej chcieliśmy docisnąć, ale to nam nie wychodziło. ZAKSA grała swoje i zasłużenie wygrała - powiedział po spotkaniu atakujący Jastrzębskiego Węgla, Dawid Konarski.

Jastrzębianie po raz kolejny nie zdołali pokonać zespołu z Kędzierzyna-Koźla. - Mam nadzieję, że w końcu ich przełamiemy, bo naprawdę, delikatnie mówiąc, można się zdenerwować, gdy ciągle się przegrywa - nie ukrywał Konarski. - Nie będziemy tego rozpamiętywać i z ZAKSĄ będziemy się jeszcze nie raz spotykać. Wierzę, że zagramy wtedy dobre spotkanie - dodał reprezentacyjny atakujący.

Siatkarze Jastrzębskiego Węgla w starciu z mistrzem Polski zawiedli oczekiwania. - ZAKSA czasami ma nadzwyczajne zagrania, ale w starciu z nami nie musiała się tym wykazywać. To my obniżyliśmy lotu. Nie mieliśmy też zagrywki, która w poprzednich spotkaniach robiła dużo szkody - zakończył Konarski.

Czy Jastrzębski Węgiel zdobędzie w tym sezonie medal mistrzostw Polski?