LSK: Grupa Azoty Chemik Police nie dał szans rywalkom. #VolleyWrocław pokonany w trzech setach

Grupa Azoty Chemik Police pozostaje nieposkromiony w Lidze Siatkówki Kobiet. Pokonał 3:0 #VolleyWrocław, a wszystkie sety zakończyły się identycznym wynikiem.

siatkarki Chemika Police Newspix / Krzysztof Cichomski / Na zdjęciu: siatkarki Chemika Police
Grupa Azoty Chemik Police unika potknięć po zmianie trenera na Ferhata Akbasa. Drużyna z Pomorza Zachodniego zadomawia się w miejscu, w którym jej obecność jest tradycją od 2013 roku, czyli w czołówce tabeli Ligi Siatkówki Kobiet. Na razie ma 11 punktów. Jedyne "oczko" zgubiła w Legionowie, gdzie zwyciężyła 3:2.

Przewaga policzanek w sobotnim meczu była wyraźna. Nie był to siatkarski pogrom, ale od początku było wiadomo, kto rządzi na boisku. Chemik podkręcał tempo i zdobywał przewagę w poszczególnych setach. Pojedynek zakończył się najbardziej spodziewanym wynikiem 3:0, a we wszystkich partiach było 25:20. Szansę pokazania się w wyjściowym ustawieniu dostały rozgrywająca Ewelina Polak i atakująca Martyna Łukasik. Zagrała Martyna Grajber, a odpoczywała czołowa punktująca ligi Wilma Salas. Bardzo dobrze na tle swojego byłego klubu zaprezentowała się środkowa Iga Wasilewska.

Drużyna z Wrocławia to jeden z przeciwników, z którym Chemik mierzył się najczęściej w tej dekadzie. Sobotnia konfrontacja była 21. w kończącym się dziesięcioleciu. Bilans to 18:3 dla policzanek.

#Volley pozostaje z trzema punktami w dolnej połowie tabeli. Po pokonaniu 3:1 Wisły Warszawa zmierzył się z dwoma pucharowiczami, którym nie urwał ani seta, ani punktu. Przed wyprawą do Polic dostał lanie od Developresu SkyRes Rzeszów.

Grupa Azoty Chemik Police - #VolleyWrocław 3:0 (25:20, 25:20, 25:20)

Chemik: Polak, Grajber, Silva, Bednarek, Wasilewska, M. Łukasik, Maj-Erwardt (libero) oraz Mędrzyk, Nowakowska (libero)

Volley: Kasprzak,Gancarz, Gajewska, Murek, Soter, Rasińska, Pancewicz (libero) oraz Wers, Mras, Fedorek, Dzikowicz (libero)

MVP: Iga Wasilewska (Chemik)

Czy Grupa Azoty Chemik Police wygra większość meczów w sezonie zasadniczym?