Puchar Świata siatkarzy. Polska - Egipt. Z Vitalem Heynenem nie można się nudzić. O trenerze znów jest głośno

Vital Heynen podczas meczu z Egiptem w 7. kolejce Pucharu Świata siatkarzy był w swoim żywiole. Jedną z przerw technicznych szkoleniowiec nie poświęcił na rozmowę z zawodnikami, ale z dźwiękowcem japońskiej stacji telewizyjnej.

Szymon Łożyński
Vital Heynen WP SportoweFakty / Grzegorz Wojnarowski / Na zdjęciu: Vital Heynen
W trzecim secie czwartkowego spotkania Vital Heynen nie musiał się już martwić o wynik. Jego podopieczni - mimo że w kwadracie oglądali mecz Wilfredo Leon, Bartosz Kurek czy Fabian Drzyzga - w pełni kontrolowali wydarzenia na parkiecie. Grali swobodnie, skutecznie i belgijski szkoleniowiec nie miał do nich większych uwag.

Spokojny o grę swoich zawodników Heynen był wtedy w swoim żywiole i znów zrobił prawdziwe show. Gdy zawodnicy obu drużyn zeszli na przerwę techniczną w trzeciej partii (8:4 dla Polaków), szkoleniowiec Biało-Czerwonych uciął sobie pogawędkę z dźwiękowcem japońskiej telewizji. Taka osoba podczas przerw w meczach siatkarskich odpowiada za nagranie głosu szkoleniowców, którzy przekazują uwagi swoim podopiecznym.

Polacy zamurowali Egipcjan na siatce. Sprawdź pomeczowe statystyki

Tym razem dźwiękowiec był jednak kompletnie zaskoczony i ciężko mu było skupić się na swojej pracy. Wszystko za sprawą Heynena, który w żartobliwy sposób złapał mikrofon dźwiękowca, tak żeby nie mógł nagrać dźwięku, a później przez kilka sekund rozmawiał z nim. Cała sytuacja mocno rozbawiła polskich siatkarzy, zwłaszcza Bartosza Kurka i Fabiana Drzyzgą. Także dźwiękowiec, na początku trochę zaskoczony, później już ze śmiechem podszedł do niecodziennego wydarzenia.

Sam mecz z Egiptem zakończył się zwycięstwem Biało-Czerwonych 3:0. Polacy mają już na swoim koncie sześć triumfów w siedmiu spotkaniach i w tabeli Pucharu Świata są słabsi tylko od niepokonanej na razie Brazylii. W piątek mistrzowie świata zagrają z Australią. Początek meczu o godzinie 5:30 czasu polskiego. Relacja "akcja po akcji" na WP SportoweFakty, a transmisja na żywo w Polsacie Sport i TVP Sport.