Puchar Świata siatkarzy. Zobacz miejsce Polski po zwycięstwie nad Rosją (tabela)

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / FIVB / Na zdjęciu: siatkarze reprezentacji Polski
Materiały prasowe / FIVB / Na zdjęciu: siatkarze reprezentacji Polski

Reprezentacja Polski zainkasowała kolejne zwycięstwo i dopisała punkty do tabeli Pucharu Świata. W pierwszym meczu w Hiroszimie Biało-Czerwoni okazali się lepsi od Rosji (3:1).

Po sześciu kolejkach Biało-Czerwoni mają na koncie pięć zwycięstw (z Tunezją, Japonią, Argentyną, Włochami i Rosją) i jedną porażkę (z USA). Dzięki temu ciągle liczą się w walce o triumf w Pucharze Świata. Nadal niepokonani są Brazylijczycy, którzy w środę odnieśli kolejną wygraną, pokonując łatwo Argentynę.

Polacy już do końca pozostaną w Hiroszimie. W czwartek zmierzą się z Egiptem, a w piątek z Australią. Sobota będzie dniem przerwy.

Wszystkie reprezentacje w środę wróciły do gry po dwóch dniach przerwy. Wcześniej zespoły podzielone były na dwie grupy i rywalizowały w Fukuoce i Nagano.

Czytaj też:  -> Puchar Świata siatkarzy: Polska - Rosja. Historyczny moment. Leon, Kubiak i Kurek razem na boisku -> Mateusz Morawiecki spotkał się z przedstawicielami PZPS. Premier RP otrzymał wyjątkowy prezent