Puchar Świata siatkarzy. Polska - Argentyna. Trudna przeprawa Biało-Czerwonych. Zobacz skrót meczu (wideo)

Argentyńczycy sprawili nam wiele problemów, ale ostatecznie udało się wygrać 3:1 w czwartej kolejce Pucharu Świata. Jedną z ważniejszych akcji zakończył Wilfredo Leon.

Robert Czykiel
siatkarze reprezentacji Polski Materiały prasowe / FIVB / Na zdjęciu: siatkarze reprezentacji Polski
Reprezentacja Polski siatkarzy w czwartej kolejce Pucharu Świata zmierzyła się z Argentyną. Rywal z Ameryki Południowej zgodnie z przewidywaniami wysoko zawiesił poprzeczkę. To nasz przeciwnik wygrał pierwszego seta.

Puchar Świata siatkarzy. Polska - Argentyna. Mateusz Bieniek: Dawno tak często nie atakowałem >>

Potem Biało-Czerwoni się przebudzili. Nerwowo było jednak w czwartym secie. Argentyńczycy prowadzili 19:17 i byli bliscy doprowadzenia do tie-breaka. Wtedy długą wymianę skutecznie zakończył Wilfredo Leon i była to jedna z ważniejszych akcji.

Całe spotkanie było równie zacięte. Co można zobaczyć w poniższym skrócie meczu.

Puchar Świata siatkarzy. Polska - Argentyna. Fenomalny mecz Wilfredo Leona i Bartosza Kwolka (oceny) >>

W niedzielę o godzinie 5:30 Polacy zmierzą się z Włochami. Potem drużyna Vitala Heynena będzie mieć trzydniową przerwę.

Czy Polacy wygrają z Włochami bez straty seta?