Puchar Świata siatkarzy. USA - Polska: heroiczna obrona okupiona kontuzją. Ta akcja odwróciła losy meczu (wideo)

Polscy siatkarze mieli szansę doprowadzić w czwartym secie do tie-breaka. Przy stanie 24:24, po ataku Wilfredo Leona, kapitalną obroną popisał się Thomas Jaeschke.

Michał Fabian
Thomas Jaeschke doznał urazu w meczu z Polską Twitter / Volleyball World / Na zdjęciu: Thomas Jaeschke doznał urazu w meczu z Polską
Biało-Czerwoni źle rozpoczęli piątkowe spotkanie w Fukuoce. Przegrywali z USA 0:2, ale później wrócili do gry. Zwyciężyli w trzecim secie, mogli także wygrać czwartą partię. Przy stanie 24:24 wyprowadzili kontrę, którą usiłował skończyć Wilfredo Leon.

Piłka otarła się o amerykański blok i spadała na boisko. Wydawało się, że będzie punkt dla Polski. Wówczas jednak w roli głównej wystąpił Thomas Jaeschke. Przyjmujący kadry USA w fenomenalnym styli podbił piłkę, a jego koledzy za moment skończyli atak, zdobywając 25. punkt.

Jaeschke drogo okupił heroiczną obronę. Po udanej obronie uderzył w słupek i nie był w stanie kontynuować gry. Trzymał się za bark, a na jego twarzy rysował się grymas bólu. Na razie nie wiadomo, jak poważny jest jego uraz.

- Mam nadzieję, że z Thomasem będzie wszystko w porządku i że szybko wróci do zdrowia - powiedział trener reprezentacji USA John Speraw.

Amerykanie wygrali ostatecznie czwartą partię 27:25, a cały mecz 3:1 (relacja TUTAJ>>). Dla Polaków to pierwsza porażka w tegorocznym Pucharze Świata.