Puchar świata siatkarek. Pięciosetowe boje Chinek i Amerykanek. Rosjanki lepsze od Serbek

Bez porażki w Pucharze Świata siatkarek pozostają reprezentacje Chin oraz USA. Azjatki po tie-breaku pokonały Brazylię, natomiast Amerykanki w takich samych rozmiarach, Japonię. Piątą wygraną zapisały na swoje konto Rosjanki.

Adrian Nuckowski
siatkarki reprezentacji USA Materiały prasowe / FIVB / Na zdjęciu: siatkarki reprezentacji USA
Po dniach przerwy siatkarki powróciły do rywalizacji w Pucharze Świata. W najciekawiej zapowiadającym się meczu szóstej kolejki spotkań, Chinki w pięciu setach okazały się od Brazylijek. Siłą napędową podopiecznych Jenny Lang Ping były Ting Zhu i Yuan Xinyue, które zdobyły dla swojej drużyny po 26 punktów. Wśród Canarinhos najlepsza w tej statystyce była Gabriela Braga Guimaraes (20 punktów).

Szansy na objęcie prowadzenia w tabeli nie wykorzystasły Amerykanki. Ekipa prowadzona przez Karcha Kiraly'ego prowadziła z reprezentacją Japoni już 2:1 w setach i 23:20 w czwartej partii. Gospodynie fenomenalnie zagrały jednak końcówkę tamtej odsłony, zdobywając pięć punktów z rzędu. W tie-breaku dominowały już jednak siatkarki z Ameryki Północnej, wygrywając 15:8. Kolejne znakomite zawody rozegrała, zdobywczyni aż 30 oczek Michelle Bartsch-Hackley.

Piątą wygraną zanotowały Rosjanki. Sborna w czterech setach okazała się lepsza od Serbii. Niezawodna po raz kolejny była atakująca Natalia Gonczarowa (21 punktów). Ostatniego słowa nie powiedziały jeszcze Holenderki, które zgodnie z planem nie dały szans Kamerunowi.

W meczach z dolnej części tabeli Dominikana bez najmniejszych problemów ograła Kenię, natomiast Korea Południowa ze stratą jednego seta wygrała z Argentyną.

Wyniki 6. kolejki Pucharu Świata siatkarek 2019:

Korea Południowa - Argentyna 3:1 (25:19, 21:25, 25:19, 25:9)

Dominikana - Kenia 3:0 (25:17, 25:19, 25:19)

Kamerun - Holandia 0:3 (15:25, 14:25, 18:25)

Chiny - Brazylia 3:2 (25:23, 23:25, 22:25, 25:19, 15:9)

Rosja - Serbia 3:1 (25:16, 20:25, 25:23, 25:16)

Japonia - USA 2:3 (24:26, 25:22, 21:25, 25:23, 8:15)

12. Kenia 0-6 0 0:18

Czytaj także: - Mistrzostwa Europy siatkarzy. Euforia w Lublanie. Cebulj bohaterem gospodarzy. Słowenia w 1/4 finałuMistrzostwa Europy siatkarzy. Twitter po meczu Polska - Hiszpania: demonstracja siły. 76 minut i po robocie