Mistrzostwa Europy siatkarzy. Niesamowity bój Słowaków z Hiszpanami. Pewna wygrana Belgów

Reprezentacja Słowacji pokonała po niezwykle zaciętym spotkaniu Hiszpanię 3:2 w drugim dniu ME siatkarzy 2019. Pewne zwycięstwo zanotowali Belgowie, wygrywając w trzech setach z Austriakami.

Adrian Nuckowski
Zdjęcie z meczu Słowacja - Hiszpania na ME siatkarzy 2019 PAP / STEPHANIE LECOCQ / Zdjęcie z meczu Słowacja - Hiszpania na ME siatkarzy 2019
Niesamowite widowisko w Brukseli stworzyły reprezentacje Słowacji oraz Hiszpanii. Podopieczni Andreja Krawarika po zaciętej walce wygrali dwa pierwsze sety. Znakomite zawody rozgrywał zdobywca 26 punktów, Peter Michalovic. Postawieni pod ścianą mistrzowie Europy z 2007 roku odbudowali swoją grę, poprawiając swoje statystyki, szczególnie w przyjęciu zagrywki.

Niebagatelną rolę w grze drużyny, prowadzonej przez Fernando Munoza Beniteza odegrał Andres Villena (31/52 w ataku, dwa skuteczne bloki oraz jeden as serwisowy). Gdy wydawało się, że gra Słowaków pogarsza się z minuty na minutę, w tie-breaku znowu zaprezentowali jakość z początku spotkania i po zaciętej walce na przewagi przechylili szalę zwycięstwa na swoją stronę.

Problemów z wygraną na otwarcie turnieju nie miała Belgia. Współgospodarze mistrzostw Europy w trzech setach odprawili z kwitkiem reprezentację Austrii. Wyrównana walka toczyła się jedynie w drugim secie, jednak przez cały czas jego trwania to podopieczni Brechta Van Kerckhove znajdowali się na prowadzeniu, kontrolując boiskowe wydarzenia. Pozostałe partie już zdecydowanie przebiegały pod ich dyktando. Kluczowymi zawodnikami w ekipie z kraju Beneluksu byli Hendrik Tuerlinckx (11 punktów) oraz Arno van de Velde (10 punktów).

Grupa B (Bruksela)

Słowacja - Hiszpania 3:2 (25:23, 25:23, 20:25, 16:25, 18:16)

Słowacja: Krisko, Krajcović, Zatko, Patak, Ondrović, Michalovic, Vitko (libero) oraz Gavenda, Firkal, Palgut, Ihnat (libero).

Hiszpania: Gonzalez, Vigil, Villena, Rodriguez Perez, Fernandez Valcarcel, Trinidad De Haro, Gamiz (libero) oraz Colito, Ramon Ferragut, Fernandez-Echevarria, Fornes, Ferrera oraz Piris (libero).

Belgia - Austria 3:0 (25:17, 25:23, 25:17)

Belgia: Deroo, Van de Velde, Tuerlinckx, Rousseaux, Van de Voorde, D'Hulst, Stuer (libero) oraz Valkiers, Van den Dries.

Austria: Menner, Wohlfahrtstatter, Zass, Berger, Grabmuller, Thaller, Kroiss (libero) oraz Trothann, Tusch, Kronthaler, Jurkovics, Ringseis (libero).

6. Niemcy 1 0-1 0 0:3

Czytaj także: - Mistrzostwa Europy siatkarzy. Twitter po meczu Estonia - Polska: dobry występ Artura Szalpuka - Mistrzostwa Europy siatkarzy. Bolesna porażka wicemistrzów Europy. Serbowie zdeklasowali Niemców ZOBACZ WIDEO: Mistrzostwa Europy siatkarzy. Wilfredo Leon skomentował brak gry w meczu z Estonią. Jest reakcja na decyzję Heynena

Czy Belgia awansuje do ćwierćfinału ME siatkarzy 2019?