Uniwersjada 2019. Polacy nie zwolnili tempa! Wygrana z Kanadą na koniec fazy grupowej

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / Paweł Skraba / Na zdjęciu: reprezentacja Polski podczas meczu na Uniwersjadzie w Neapolu

Dwanaście setów wygranych, ani jednego straconego, komplet punktów i spokojny awans do ćwierćfinałów - to dorobek polskich siatkarzy na Uniwersjadzie. Nasi rodacy pokonali w ostatnim meczu grupy C Kanadyjczyków.

Najbardziej wyrównaną częścią rywalizacji polsko-kanadyjskiej w Neapolu był set numer jeden, w którym gracze zza Atlantyku długo prowadzili grę punkt za punkt. Od drugiej przerwy technicznej gracze Pawła Woickiego nie mieli większego problemu z potwierdzeniem swojej przewagi nad przeciwnikiem, co dotyczyło także całego seta drugiego, wygranego 25:16.

Liga Narodów. Prezydent FIVB przeprosił reprezentantów Iranu za incydent na lotnisku

Nawet jeśli Kanadyjczyków stać było w trzeciej odsłonie meczu na remis 8:8, to Biało-Czerwoni i tak kontrolowali w pełni wynik i nie pozwolili sobie na stracenie pierwszego seta w turnieju.

Najlepiej punktującym graczem kadry trenera Woickiego był Bartłomiej Lipiński, autor 12 punktów przy skuteczności rzędy 35 procent. Równie dobrze spisali się Bartosz Filipiak i Kamil Semeniuk (11 i 10 pkt), ponadto niezły występ zanotował środkowy Bartłomiej Lemański, który blokował Kanadyjczyków trzykrotnie. Polacy popełnili aż 16 błędów przy zagrywce, ale to nie miało większego znaczenia wobec przewagi, jaką osiągnęli nasi siatkarze w ofensywie (57 procent skuteczności wobec zaledwie 33 procent Kanady).

W środę Polaków czeka odpoczynek przed fazą pucharową Uniwersjady. Ćwierćfinałowym rywalem naszych rodaków będzie kadra Tajwanu, która zajęła w grupie A turnieju drugie miejsce po wygraniu trzech spotkań. Spotkanie zostało zaplanowane na czwartek 11 lipca w Eboli o godzinie 14:30.

Polska - Kanada 3:0 (25:20, 25:16, 25:18) Polska

: Kędzierski, Lipiński, Lemański, Niemiec, Filipiak, Semeniuk, Masłowski (libero) oraz Nowakowski, Halaba, Domagała, Kozub

Kanada: Dixon, Friesen, Hobern, Johnson, Moate, Ireland, Pereira (libero) oraz Cranston, Mortensen, Hutchenson, Metcalf