PlusLiga: Indykpol AZS Olsztyn ograny, Trefl Gdańsk bliżej 9. miejsca

Trefl przybliżył się do wywalczenia dziewiątego miejsca w PlusLidze. Gdańszczanie pokonali na wyjeździe Indykpol AZS Olsztyn w trzech setach i potrzebują tylko jednej wygranej do zrealizowania swojego celu.

Tomasz Rosiński
siatkarze Trefla Gdańsk Newspix / Tadeusz Skwiot / Na zdjęciu: siatkarze Trefla Gdańsk
Historia ostatnich spotkań przeciwko AZS-owi zdecydowanie przemawiała za Treflem. Siatkarze z Gdańska potwierdzili miano faworyta i wykonali w Olsztynie pierwszy krok w kierunku zajęcia 9. pozycji na koniec sezonu 2018/2019 mistrzostw Polski. Drugie starcie odbędzie się w piątek (5 kwietnia) o godzinie 17:30.

Przyjezdni rozpoczęli rywalizację z wysokiego "c" i szybko po ataku Patryka Niemca wyszli na prowadzenie 7:2. Spokojnie rozgrywał Marcin Janusz, a trudny do zatrzymania był Maciej Muzaj. Olsztynianie mylili się na potęgę, przez co przegrywali 12:19. Ekipa z Trójmiasta już nie roztrwoniła swojej przewagi i triumfowała w inauguracyjnej partii do 18.

Po zmianie stron gdańscy zawodnicy nie zamierzali zwalniać tempa. Gracze Trefla pewnie kończyli swoje akcje, natomiast w trudnych momentach ratowali się skutecznym blokiem. W tym elemencie dobrze radził sobie Piotr Nowakowski (9:12). Gospodarze nie potrafili powstrzymać tego naporu przeciwnika i polegli w drugiej odsłonie 20:25.

W trzecim secie Trefl Gdańsk pragnął dokończyć dzieła zniszczenia i w pewnym momencie wygrywał 15:10. Wydawało się, że podopieczni Andrei Anastasiego mają wszystko pod kontrolą i zmierzają po zdecydowaną wiktorię w III secie. Jednakże w szeregi gdańszczan wkradło się rozluźnienie, które wykorzystali olsztynianie doprowadzając do gry na przewagi. Ostatecznie wojnę nerwów lepiej wytrzymali goście, którzy triumfowali 28:26, a w całej potyczce 3:0.