Puchar Challenge kobiet: pożegnanie zespołu Jakuba Głuszaka

Vasas Budapeszt przegrał na wyjeździe 1:3 z GEN-I Volley Nova Gorica i odpadł z Pucharu Challenge kobiet. Awansowała bez problemu Saugella Monza pod wodzą Miguela Falasci.

Jakub Głuszak WP SportoweFakty / Justyna Serafin / Na zdjęciu: Jakub Głuszak
Jakub Głuszak pracuje z siatkarkami Vasasu Budapeszt od czerwca 2018 roku. Na Węgry przeprowadził się po rozstaniu z Chemikiem Police. Obecna drużyna Polaka potknęła się na drugiej przeszkodzie w Pucharze Challenge kobiet, którą stanowił GEN-I Volley Nova Gorica. Po zwycięstwie 3:2 we własnej hali Vasas został w środę pokonany 1:3 na wyjeździe. Zespół ze Słowenii zaserwował aż 14 asów, a to blisko pięć razy więcej niż podopieczne Głuszaka. W tym elemencie zarysowała się jego największa przewaga. Pogromczynie Węgierek czeka w ćwierćfinale rywalizacja ze szwajcarskim Kanti Schaffhausen.

Problemu z awansem nie miała Saugella Monza pod wodzą Miguela Falasci, byłego zawodnika i trenera PGE Skry Bełchatów. Drużyna Hiszpana miała zagwarantowane miejsce w ćwierćfinale po dwóch wygranych setach rewanżu z VDK Bank Gent. W tym momencie, jak to często bywa, na boisko zostały wysłane rezerwowe, którym udało się dokończyć mecz dopiero w tie-breaku. Znana z polskich boisk Micha Hancock nie zagrała. Saugella będzie walczyć o awans do półfinału z Calcitem Kamnik, który po zaciętym dwumeczu wyeliminował Ladies in Black Aachen.

Nie brakowało dramaturgii w rywalizacji Hapoelu Kefar Sawa z Duklą Liberec. Klub z Izraela awansował dzięki zwycięstwu 15:12 w złotym secie. Jego kolejnym przeciwnikiem będzie francuskie Volero Le Cannet. Ostatnią parę ćwierćfinałową stworzyły grecki AO Thiras z tureckim Aydin BBSK.

1/8 finału Pucharu Challenge kobiet:

AO Thiras - Polkky Kuusamo 3:1 (20:25, 25:17, 25:20, 25:15)

Pierwszy mecz: 3:1. Awans: AO Thiras

Volero Le Cannet - Beroe Stara Zagora 3:1 (25:15, 25:13, 23:25, 25:13)

Pierwszy mecz: 3:0. Awans: Volero Le Cannet

Hermes Oostende - Aydin BBSK 2:3 (25:22, 19:25, 18:25, 25:21, 12:15)

Pierwszy mecz: 0:3. Awans: Aydin BBSK

GEN-I Volley Nova Gorica - Vasas Budapeszt 3:1 (25:14, 25:20, 20:25, 25:15)

Pierwszy mecz: 2:3. Awans: GEN-I Volley Nova Gorica

Kanti Schaffhausen - Viteos Neuchatel Universite 3:1 (25:17, 20:25, 25:20, 25:22)

Pierwszy mecz: 2:3. Awans: Kanti Schaffhausen

Seugella Monza - VDK Bank Gent 3:2 (25:19, 25:13, 24:26, 19:25, 15:7)

Pierwszy mecz: 3:0. Awans: Seugella Monza

Ladies in Black Aachen - Calcit Kamnik 3:2 (25:22, 27:25, 20:25, 24:26, 15:6)

Pierwszy mecz: 1:3. Awans: Calcit Kamnik

Hapoel Kefar Sawa - Dukla Liberec 3:1 (18:25, 25:13, 25:22, 26:24)

Złoty set: 15:12

Pierwszy mecz: 0:3. Awans: Hapoel Kefar Sawa