I liga mężczyzn: Stal Nysa utrzymała pozycję lidera, kolejna porażka AZS-u Częstochowa

Na półmetku rywalizacji w fazie zasadniczej I ligi mężczyzn liderem jest Stal Nysa. Zespół ten w 13. kolejce wygrał z Gwardią Wrocław 3:1. Czerwoną latarnią nadal jest Tauron AZS Częstochowa.

Natalia Witczyk
siatkarze Tauronu AZS-u Częstochowa Facebook / Tomasz Kudala / facebook.com/tauronazsczestochowassa / Na zdjęciu: siatkarze Tauronu AZS-u Częstochowa
Nysanie w pierwszym secie odnieśli łatwe zwycięstwo, co miało zwiastować, że odniosą bezproblemowy triumf nad beniaminkiem. Jednak zespół z Wrocławia w pozostałych partiach był równym rywalem dla Stali. W drugiej odsłonie Gwardia doprowadziła do wyrównania, a w kolejnych setach losy zwycięstwa rozstrzygały się w końcówkach. W nich nerwy na wodzy utrzymywali gospodarze i pokonali niżej notowanych rywali. Liderem zespołu po raz kolejny był Łukasz Kaczorowski.

Dwa punkty straty do lidera nadal ma Lechia Tomaszów Mazowiecki. Zespół Bartłomieja Rebzdy wygrał na wyjeździe z KPS-em Siedlce 3:1. Pierwsza partia zakończyła się triumfem miejscowych, ale w pozostałych setach siedlczanie byli tylko tłem dla siatkarzy Lechii. Świetny mecz rozegrał Wiktor Musiał, który był liderem zespołu z Tomaszowa Mazowieckiego.

Wiele emocji dostarczyło spotkanie pomiędzy Exact Systems Norwidem Częstochowa i APP Krispolem Września. Częstochowianie walczyli o to, by podtrzymać zwycięską serię na własnym obiekcie. W pierwszej odsłonie musieli uznać wyższość rywali, ale w kolejnych to właśnie ekipa Radosława Panasa była górą i nadal jest niepokonana przy Jasnogórskiej.

Kolejny fatalny mecz rozegrał Tauron AZS Częstochowa, który tym razem 0:3 przegrał z STS Olimpią Sulęcin i zamyka ligową tabelę. Zwycięstwa w tej serii gier odniosły również AZS AGH Kraków, UKS Mickiewicz Kluczbork i Buskowianka Kielce.

Wyniki 13. kolejki:

Stal Nysa - Gwardia Wrocław 3:1 (25:13, 22:25, 25:23, 25:22)

Ślepsk Suwałki - AZS AGH Kraków 1:3 (19:25, 23:25, 25:20, 25:27)

Exact Systems Norwid Częstochowa - APP Krispol Września 3:1 (28:30, 25:23, 25:22, 25:17)

KPS Siedlce - Lechia Tomaszów Mazowiecki 1:3 (25:23, 19:25, 22:25, 18:25)

STS Olimpia Sulęcin - Tauron AZS Częstochowa 3:0 (25:18, 25:23, 25:20)

UKS Mickiewicz Kluczbork - BBTS Bielsko-Biała 3:1 (25:15, 17:25, 25:16, 25:19)

MCKiS Jaworzno - Buskowianka Kielce 2:3 (31:29, 25:15, 15:25, 21:25, 10:15)