LSK: odrodzony KSZO Ostrowiec Św. lepszy od #Volley Wrocław. Drugie zwycięstwo w lidze na koncie gospodyń

Drugie zwycięstwo w lidze zanotowały siatkarki KSZO Ostrowiec Św. We własnej hali oddały #Volley Wrocław tylko seta, a najlepszą zawodniczką spotkania została uznana Paula Słonecka.

Anna Soboń
Anna Soboń
siatkarki KSZO Ostrowiec Świętokrzyski WP SportoweFakty / Anna Soboń / Na zdjęciu: siatkarki KSZO Ostrowiec Świętokrzyski
Pierwszą partię lepiej zaczęły wrocławianki (3:5), jednak po tym jak w polu zagrywki pojawiła się Paula Słonecka ekipa KSZO Ostrowiec Świętokrzyski odrobiła straty (7:7). Niemniej to goście ciągle byli krok przed miejscowymi, które miały problem z zablokowaniem mocnych ataków Natalii Murek i Roksany Wers. Przy stanie 14:19 trener Frantisek Bockay zmuszony był poprosić o drugi już czas. niewiele to jednak pomogło i lepiej końcówkę wytrzymały zawodniczki z Wrocławia i wygrały do 18.

Drugi set to zdecydowanie bardziej wyrównana walka z obu stron (5:5), kiedy jednak ostrowczanki zaczęły budować przewagę po świetnej zagrywce Anny Miros (12:9), trener Marek Solarewicz poprosił o czas, a kolejny przy 15:9, by nie dać rozpędzić się ekipie z hutniczego miasta. Dobra zagrywka ze strony pomarańczowo-czarnych i błędy rywalek sprawiły, że ta partia padła łupem KSZO po skutecznym ataku Miros 25:17.

Trzecia odsłona rozpoczęła się od wysokiego prowadzenia gospodyń i przy stanie 4:0 trener wrocławianek poprosił  o przerwę. Kolejny czas musiał wziąć, gdy ostrowczanki wypracowały siedem oczek nad rywalkami (8:1). Wprawdzie miejscowe spokojnie kontynuowały grę, jednak ekipa #VolleyWrocław ambitnie walczyła i zaczynała zbliżać się do KSZO, na co szybko zareagował szkoleniowiec gospodyń (15:10). Przyniosło to efekt i grające coraz lepiej siatkarki KSZO wygrały 25:19 po fatalnej zagrywce Weronika Wołodko.

Kolejna odsłona to marsz ostrowieckich siatkarek po zwycięstwo. Szybko oba czasy musiał wykorzystać trener Solarewicz (6:2, 12:5) i przyniosło to rezultat, bo wrocławianki w pewnym momencie zbliżyły się na trzy oczka (15:12). Nic to jednak nie dało, bo rozpędzone pomarańczowo-czarne na niewiele pozwoliły rywalkom i zwyciężyły w tym secie do 21 i w całym meczu 3:1.