I liga mężczyzn: APP Krispol Września na czele, Tauron AZS Częstochowa blisko dna

Choć APP Krispol Września przegrał mecz ze Stalą Nysa (2:3), to został nowym liderem I ligi mężczyzn. Niespodziewana porażkę zanotowała Lechia Tomaszów Mazowiecki.

Natalia Witczyk
Jakub Rohnka WP SportoweFakty / Tomasz Kudala / Na zdjęciu: Jakub Rohnka
Najciekawiej w 11. kolejce I ligi mężczyzn zapowiadało się spotkanie Stali Nysa z APP Krispolem Września. Obie ekipy zaliczane są do grona faworytów do mistrzostwa i w ostatnich tygodniach prezentowały wysoką formę. W pierwszym secie gra toczyła się pod dyktando wrześnian, ale gospodarze w drugiej odsłonie zdołali doprowadzić do wyrównania. Dwie kolejne partie rozstrzygnęły się dopiero po grze na przewagi i konieczne było rozegranie tie-breaka. W nim Stal nie dała szans swoim rywalom. Liderem ekipy z Nysy był Łukasz Kaczorowski.

Sensacyjne zwycięstwo odniósł Ślepsk Suwałki. Zespół z Podlasia pokonał przed własną publicznością Lechię Tomaszów Mazowiecki 3:0. Niedawny lider I ligi mężczyzn w dwóch pierwszych setach nawiązał wyrównaną walkę z suwalczanami, ale przegrał w końcówkach. Trzecia odsłona to już dominacja Ślepska, którego do wygranej poprowadził Jakub Rohnka.

Nieoczekiwanie przegrała też Gwardia Wrocław. Beniaminek uległ 1:3 na wyjeździe AZS-owi AGH Kraków. Zwycięstwa w tej serii spotkań odniosły też Buskowianka Kielce, UKS Mickiewicz Kluczbork i Exact Systems Norwid Częstochowa.

Wyniki 11 kolejki:

KPS Siedlce - BBTS Bielsko-Biała 1:3 (28:30, 25:16, 24:26, 22:25)

AZS AGH Kraków - Gwardia Wrocław 3:1 (25:21, 19:25, 25:22, 25:23)

Stal Nysa - APP Krispol Września 3:2 (21:25, 25:20, 27:29, 25:23, 15:7)

Ślepsk Suwałki - Lechia Tomaszów Mazowiecki 3:0 (25:23, 25:22, 25:19)

STS Olimpia Sulęcin - Buskowianka Kielce 1:3 (25:20, 17:25, 18:25, 19:25)

UKS Mickiewicz Kluczbork - MCKiS Jaworzno 3:1 (26:24, 26:28, 25:20, 25:16)

Exact Systems Norwid Częstochowa - Tauron AZS Częstochowa 3:2 (16:25, 25:22, 23:25, 25:22, 15:12)