Cerrad Czarni zaprezentowani. Ich zwycięska seria sparingowa trwa

W Radomiu rozpoczął się Turniej Partnerstwa Regionalnego, będący dla Cerradu Czarnych ostatnim sprawdzianem przed rozpoczęciem sezonu PlusLigi. Podopieczni Roberta Prygla pokonali Trefla Gdańsk 3:1, a Indykpol AZS Olsztyn wygrał 3:0 z MKS-em Będzin.

Piotr Dobrowolski
Cerrad Czarni Radom WP SportoweFakty / Tomasz Fijałkowski / Na zdjęciu: Cerrad Czarni Radom
W pierwszym meczu Turnieju Partnerstwa Regionalnego Czarni zmierzyły się ze sobą drużyny Indykpolu AZS-u Olsztyn i MKS-u Będzin. Akademicy nie mieli większych problemów z pokonaniem rywala, a wyrównana walka była właściwie tylko w drugim secie, w którym raz jedna, raz druga ekipa wychodziła na nieznaczne prowadzenie. Ostatecznie szalę zwycięstwa na swoją stronę przechylili podopieczni Roberto Santillego. W pierwszej i trzeciej partii ich przewaga nie podlegała żadnej dyskusji.

Przed spotkaniem gospodarzy imprezy, Cerradu Czarnych Radom, z Treflem Gdańsk odbyła się efektowna prezentacja drużyny prowadzonej przez Roberta Prygla. Zawodnicy wychodzili na parkiet przy wyłączonym świetle i sztucznym dymie. Zebrana na trybunach Hali MOSiR-u publiczność obejrzała wszystkich graczy w nowych strojach, w tym powracającego z mistrzostw świata nowego kapitana drużyny, Dejana Vincicia, czy drugiego reprezentanta Słowenii, Alena Pajenka.

Dwa początkowe sety miały bardzo wyrównany przebieg - kończyły się po zaciętej walce na przewagi. Wynik oscylował wokół remisu, a ostatni punkt w premierowej odsłonie sprytnym atakiem z prawego skrzydła zdobył Maksim Żygałow. W drugiej partii Czarni "odskoczyli" na dwa "oczka" (22:20) i nie oddali już tej zaliczki.

Trzecią część lepiej rozpoczął Trefl, a bardzo dobra seria w polu zagrywki w wykonaniu Macieja Muzaja pozwoliła uzyskać gościom sześć punktów różnicy (14:20). To zadecydowało o końcowym rezultacie tego seta. Na więcej tego dnia gospodarze imprezy przeciwnikom już nie pozwolili. W czwartej partii sygnał do ataku dał kolegom Michał Filip. Po jego uderzeniach wynik wynosił 15:12. Później radomianie powiększyli jeszcze zaliczkę i mogli cieszyć się z kolejnego przedsezonowego zwycięstwa. W meczach kontrolnych są niepokonani.

Indykpol AZS Olsztyn - MKS Będzin 3:0 (25:17, 25:21, 25:22)

Indykpol AZS: Woicki, Kapelus, Lux, Zniszczoł, Pietraszko, Hadrava, Żurek (libero) oraz Kańczok, Kalinin, Gil

MKS: Kozub, Buchowski, Peszko, Ratajczak, Grzechnik, Faryna, Potera (libero) oraz Ł. Kowalski, M. Kowalski, Fornal, Williams

Cerrad Czarni Radom - Trefl Gdańsk 3:1 (30:28, 25:23, 21:25, 25:21)

Cerrad Czarni: Pajenk, Żaliński, Vincić, Huber, Żygałow, Fornal, Ruciak (libero) oraz Giger, Filip, Kwasowski, Rybicki

Trefl: Grzyb, Janusz, Mijailović, Niemiec, Muzaj, Schott, Olenderek (libero) oraz Kozłowski, Jakubiszak.

Czy Czarni awansują do pierwszej "szóstki" PlusLigi w nowym sezonie?