Kolejny zwycięski sparing Polek. Tym razem pokonały Słowację

Zawodniczki kadry siatkarek, trenowanej przez Jacka Nawrockiego, nie dały żadnych szans rywalkom ze Słowacji, pokonując je 5:0 w pierwszej z trzech zaplanowanych gier towarzyskich.

Michał Kaczmarczyk
reprezentacja Polski siatkarek WP SportoweFakty / Justyna Serafin / Na zdjęciu: reprezentacja Polski siatkarek

Po popisowej serii Martyny Grajber na zagrywce w pierwszym secie sparingu Polska - Słowacja było wiadomo, że Biało-Czerwone spiszą się w tym meczu co najmniej nieźle. Polska przyjmująca serwowała bez przerwy od stanu 8:6 aż do wyniku 22:6 dla swojej ekipy. Ostatecznie polskie zawodniczki wygrały tą partię 25:8, a w kolejnej części rozgrywanego w Szczyrku sparingu spisały się równie dobrze (25:14).

Drużyna Eriki Salanciovej (która od przyszłego sezonu będzie występowała w pierwszoligowej ekipie z Gliwic) zaczęła grać na miarę swoich możliwości od trzeciego seta, ale i tak nie była w stanie zdominować gospodyń. Niewiele w obrazie meczu zmieniły zmiany, jakie zarządził Jacek Nawrocki po trzecim secie.

Niemal cała wyjściowa szóstka polskiej reprezentacji została zmieniona, ale to nie przeszkodziło naszym rodaczkom w wygraniu setów numer cztery i pięć do siedemnastu i dwudziestu (ostatni set wyjątkowo rozegrano do 25 punktów). Rezerwowy skład Polek w obu tych partiach był w stanie odzyskać pełną kontrolę nad grą w połowie seta i spokojnie dokończyć je na swoją korzyść.

Reprezentacje Polski i Słowacji rozegrają jeszcze dwa sparingi: w niedzielę 19 sierpnia drużyny zmierzą się o godzinie 18:00, a w poniedziałek 20 sierpnia o 10:00. Biało-Czerwone kontynuują zwycięską serię gier towarzyskich, do tej pory przegrały tylko jeden sparing ze Słowenią, zaś reszta spotkań sparingowych ze Słowenkami w Nowym Dworze Mazowieckim i Czeszkami w Jabloncu nad Nysą kończyła się pomyślnie dla siatkarek trenera Nawrockiego. Imprezą docelową Polek jest towarzyski Montreux Volley Masters (4-9 września).

Polska - Słowacja 5:0 (25:8, 25:14, 25:20, 25:17, 25:20)

Polska: Julia Nowicka, Agnieszka Kąkolewska, Justyna Łukasik, Martyna Grajber, Malwina Smarzek, Julia Twardowska, Maria Stenzel (libero) oraz Klaudia Alagierska, Martyna Łukasik, Magdalena Damaske, Natalia Murek, Małgorzata Jasek, Weronika Wołodko

Słowacja:
Barbora Kosekova, Erika Salanciova, Mirka Kisakova, Karin Suderlikova, Simona Cigavikova, Katarina Kormendiova, Skarleta Jancova (libero) oraz Maria Kostelanska, Nikola Pistelakova

Powody do zadowolenia ma także kadra juniorek trenowana przez Waldemara Kawkę. Młode reprezentantki Polski, szykujące się na mistrzostwa swojej kategorii wiekowej w Albanii, dwukrotnie (3:1, 3:1) wygrały rozgrywane w Nitrze mecze kontrolne ze Słowaczkami. Juniorki czeka jeszcze jeden sparing z tą drużyną, zaplanowany na niedzielę 19 sierpnia na godzinę 14:00.

Czy Polki stać na miejsce na podium Montreux Volley Masters 2018?