Puchar Challenge kobiet: egzekucja i emocje. Olympiakos zaskoczył Rosjanki

Bursa BBSK zwyciężyła 3:0 z Nantes VB i jest blisko awansu do finału Pucharu Challenge kobiet. Zdecydowanie więcej działo się w wygranym 3:2 meczu Olympiakosu Pireus z Dynamem Krasnodar.

Siatkówka WP SportoweFakty / Anna Klepaczko / Siatkówka
Bursa BBSK rozpoczęła walkę o awans do finału Pucharu Challenge kobiet identycznie jak dwumecz w poprzedniej rundzie z Hermesem Oostende, czyli od wygrania seta 25:19. Była to dobra wróżba dla zespołu znad Bosforu, który rozdawał karty na boisku do końca spotkania i zwyciężył 3:0 z Nantes VB.

Podstawą udanej gry Turczynek było przyjęcie. Ich rozgrywająca wystawiała piłki różnorodnie i żadna z atakujących nie wyrosła na liderkę w punktowaniu. Najwięcej 11 "oczek" zdobyła Emilija Dimitrowa. Jedynym elementem, w którym Bursa BBSK ustępowała Francuzkom, był blok.

Zdecydowanie dłużej trwał pierwszy mecz w drugim półfinale między Olympiakosem Pireus i Dynamem Krasnodar. Drużyna z Grecji zwyciężyła 3:2, a zarówno w czwartym, jak i w piątym secie odrabiała sporą stratę do przeciwnika z Rosji. Najwięcej 29 punktów zdobyła Saskia Hippe, która atakowała ze skutecznością 53 procent. Wrażenie zrobiło też 12 asów serwisowych siatkarek Olympiakosu. Dynamo nie potrafiło postawić kropki nad "i" w tym spotkaniu właśnie przez problemy z przyjęciem i jest w nieco trudniejszej sytuacji przed rewanżem we własnej hali.