Polski Cukier Muszynianka - Chemik: miłe złego początki. Mistrzynie Polski bezlitosne dla rywalek

W ramach 16. kolejki Ligi Siatkówki Kobiet 2017/2018 Polski Cukier Muszynianka Muszyna podjęła Chemika Police. Po pierwszym secie inicjatywę przejęły mistrzynie Polski, które zwyciężyły 3:1.

Olga Krzysztofik
siatkarki Chemika Police WP SportoweFakty / Kacper Kolenda / Na zdjęciu: siatkarki Chemika Police
Od początku spotkania gospodynie starały się grać trudną zagrywką (4:1), ale tym samym odpowiadały policzanki. Przy serwisach Malwiny Smarzek Chemik odskoczył (7:11), lecz muszynianki dość szybko odebrały rywalkom prowadzenie, dzięki zagrywkom i atakowi Moniki Bociek oraz skutecznej grze na siatce Małgorzaty Śmieszek (12:11). Na boisku trwała wyrównana walka. Blok Aleksandry Wójcik doprowadził do wyniku 16:13 i od tego momentu Polski Cukier Muszynianka utrzymywała przewagę.

Mistrzyniom Polski brakowało skuteczności w ataku. Od początku drugiego seta nieefektywna Alex Holston (1/8 w ataku) powędrowała do kwadratu dla rezerwowych, a na pozycję atakującej została przesunięta Malwina Smarzek.

Serwis nadal odgrywał ważną rolę zarówno w grze muszynianek, jak i policzanek. Tylko do stanu 8:9 trwała wyrównana walka. Potem Chemik zanotował fenomenalną serię przy zagrywkach Bianki Busy, odskakując na 8:16. Ponadto przyjezdne dobrze grały w bloku, dzięki czemu bardzo pewnie doprowadziły do remisu 1:1 w meczu.

Trzecia partia przebiegła według podobnego scenariusza. Po początkowo wyrównanej grze Chemik zaczął odskakiwać (7:13). Podopieczne Bogdana Serwińskiego miały problemy ze skończeniem własnej akcji, natomiast ich rywalki kontynuowały skuteczną grę na zagrywce i w bloku.

Czwarty set od początku do końca przebiegł pod dyktando mistrzyń Polski, które ani na moment nie pozwoliły przeciwniczkom na rozwinięcie skrzydeł, ponadto muszynianki popełniały dużo błędów. Była to ostatnia odsłona sobotniego spotkania, które Chemik wygrał 3:1.

Polski Cukier Muszynianka Muszyna - Chemik Police 1:3 (25:21, 14:25, 13:25, 16:25)

Polski Cukier Muszynianka: Brzóska, Śmieszek, Savić, Wójcik, Radenković, Bociek, Medyńska (libero) oraz Flakus, Bałdyga, Karakaszewa

Chemik: Holston, Gajgał-Anioł, Smarzek, Bełcik, Veljković, Mędrzyk, Krzos (libero) oraz Busa, Mirković

MVP: Natalia Mędrzyk (Chemik)