Puchar Challenge: drużyny Fabiana Drzyzgi i Oskara Kaczmarczyka w 1/8 finału

W 1/8 finału Pucharu Challenge zobaczymy kilka drużyn z Polakami w składzie. W tej fazie rozgrywek zameldowały się ekipy Fabiana Drzyzgi, Oskara Kaczmarczyka oraz Jakuba Radomskiego i Konrada Formeli.

Anna Bagińska
Na pierwszym planie zdjęcia Fabian Drzyzga WP SportoweFakty / Asia Błasiak / Na pierwszym planie zdjęcia Fabian Drzyzga

Olympiakos Pireus awansował do dalszego etapu Pucharu Challenge w dość dramatycznych okolicznościach. Po wygranej 3:0 w pierwszym spotkaniu, przegrał rewanż 0:3 i o losach rywalizacji musiał rozstrzygać złoty set. W nim lepsi okazali się Fabian Drzyzga i jego koledzy.

Mniej emocji towarzyszyło meczowi prowadzonego przez Oskara Kaczmarczyka Foinikos Syros. Do awansu wystarczyło tej drużynie wygranie dwóch setów, co nastąpiło po trzech partiach meczu. Całość zakończyła się tie-breakiem, którego wynik już nie miał znaczenia dla rozstrzygnięcia rywalizacji.

Awansował też Biogas Volley Nafels, w którym dobry mecz rozegrali Jakub Radomski i Konrad Formela, zdobywcy odpowiednio 9 i 14 punktów. Z dalszych rozgrywek odpadło Union Raiffeisen Waldviertel, w którym występują Michał Peciakowski, Ernest Plizga i Dawid Siwczyk oraz VKP Bystrina ze Stanisławem Wawrzyńczykiem w składzie.

Mecze 1/8 finału Pucharu Challenge odbędą się w dniach 16-18 stycznia 2018 roku oraz 30 stycznia-1 lutego 2018 roku.

Wyniki meczów rewanżowych 1/16 finału:

Gazprom-Jugra Surgut - Penzugyor Budapeszt 3:0 (25:13, 25:14, 25:15)
Orion Doetinchem - Lewski Sofia 3:0 (27:25, 25:20, 25:21, złoty set: 15:13)
CEZ Karlovarsko - Mladost Zagrzeb 3:0 (25:17, 25:13, 25:22)
Biogas Volley Nafels - Union Raiffeisen Waldviertel 3:1 (25:15, 20:25, 25:17, 26:24)
Park-Ky Menen - Volley Schonenwerd 3:1 (25:23, 25:17, 16:25, 25:15)
Parnu VK - Pafiakos Pafos 3:0 (25:19, 25:23, 25:17)
Fonte Bastardo Azores - Lokomotiw Baku 3:0 (25:13, 25:20, 25:13, złoty set: 23:25)
Tours VB - Olympiakos Pireus 3:0 ( 25:22, 25:21, 25:20, złoty set: 11:15)
Maliye Piyango SK Ankara - VKP Bystrina SPU Nitra 3:0 (25:16, 25:16, 26:24)
Stroitel Mińsk - Lausanne UC 3:0 (27:25, 25:16, 25:17)
Montana Volley - Hapoel Kefar Sawa 3:2 (27:29, 25:17, 25:20, 20:25, 16:14)
Foinikas Syros - Viking Tif Bergen 3:2 (25:15, 18:25, 25:14, 17:25, 15:12)
CSA Steaua Bukareszt - KDS-sport Koszyce 3:0 (25:22, 25:20, 30:28)
UVC Holding Graz - Benfica Lisbona 0:3 (13:25, 16:25, 18:25)
Lokomotiw Charków - Volejbal Brno 3:1 (26:24, 25:18, 24:26, 30:28, złoty set: 12:15)
Bunge Ravenna - Gentofte Volley 3:2 (25:9, 20:25, 25:19, 25:27, 15:9)