Liga Mistrzyń: debiut-marzenie! Developres SkyRes z ważną grupową wygraną

W 1. kolejce Ligi Mistrzyń 2017/2018 Developres SkyRes Rzeszów podejmował ASPTT Miluza. Rzeszowianki odniosły ważne zwycięstwo, pokonując rywalki 3:1.

Olga Krzysztofik
siatkarki Developresu SkyRes Rzeszów WP SportoweFakty / Justyna Serafin / Na zdjęciu: siatkarki Developresu SkyRes Rzeszów
Siatkarki Developresu SkyRes debiutują w europejskich pucharach, a ich występy w rozgrywkach Ligi Mistrzyń mogą się podobać. Do fazy grupowej awansowały po dwuetapowych kwalifikacjach.

Pierwszym grupowym rywalem rzeszowianek były mistrzynie Francji, ASPTT Miluza. Podopieczne Lorenzo Micellego bardzo dobrze weszły w spotkanie, od początku prezentując wysoką jakość gry, co pozwoliło im na objęcie prowadzenia. Ich przewaga tkwiła w ataku, zarówno w pierwszej akcji, jak i na kontrze. Tym sposobem Developres pewnie wygrał premierową odsłonę.

Wyraźna porażka nie zniechęciła siatkarek ASPTT, które odważnie rozpoczęły kolejnego seta (3:7). Choć gospodyniom udało doprowadzić się do remisu 11:11, to rywalki szybko odbudowały swoje prowadzenie (11:15), w czym pomogły im błędy Developresu.

Mistrzynie Francji doprowadziły do remisu 1:1, ale to wszystko na co było je stać. Świetna postawa tercetu Helene Rousseaux - Adela Helić - Jelena Blagojević napędzała grę polskiej drużyny. Zwłaszcza trzecia odsłona była prawdziwym pogromem, gdyż siatkarki Micellego wygrały ją do 14.

W czwartej partii ASPTT nawiązało walkę z Developresem, ale tylko w początkowej fazie. Po pierwszej przerwie technicznej rzeszowianki poprawiły grę na siatce, a asy Anny Kaczmar i Adeli Helić pozbawiły przeciwniczki chęci do gry.

Developres SkyRes Rzeszów - ASPTT Miluza 3:1 (25:18, 20:25, 25:14, 25:17)

Developres SkyRes: Rousseaux 24, Ptak 10, Żabińska 6, Kaczmar 4, Helić 15, Blagojević 14, Sawicka (libero) oraz Gajewska, Żak, Andruszko 1.

ASPTT: Marković 9, Herbots 12, Michel 7, Divoux 1, Spelman 10, Abrhamova 5, Soldner (libero) oraz Dannemiller 2, Tracz 3, Jeanpierre, Davidović, Cotito 1. ZOBACZ WIDEO: Dziennikarze WP SportoweFakty: Rosjanie absolutnie zasłużyli na wyrzucenie z igrzysk

Czy Developres SkyRes awansuje do fazy play-off Ligi Mistrzyń?