ME 2017 w siatkówce: ograniczenie liczby błędów otworzyło Bułgarom drzwi do ćwierćfinału

W barażu o ćwierćfinał Mistrzostw Europy 2017 w siatkówce reprezentacja Bułgarii pokonała 3:1 kadrę Finlandii. Kluczem do zwycięstwa Bułgarów było ograniczenie liczby błędów własnych.

Olga Krzysztofik
Reprezentacja Bułgarii mężczyzn WP SportoweFakty / Anna Klepaczko / Reprezentacja Bułgarii mężczyzn
Miano faworytów należało do Bułgarów, którzy w środowym spotkaniu pokazali się z bardzo dobrej strony. Finowie zdołali urwać im tylko premierowego seta, w którym skrzętnie wykorzystywali błędy rywali - Bułgarzy popełnili ich aż 13!

W kolejnych odsłonach podopieczni Plamena Konstantinowa ograniczyli błędy między innymi w zagrywce, w której bardziej szanowali piłkę. Pozwoliło im to na odniesienie zwycięstwa 3:1 i awans do ćwierćfinału Mistrzostw Europy 2017 w siatkówce.

Na przestrzeni całego meczu lepiej w polu zagrywki zaprezentowali się Bułgarzy, którzy posłali osiem asów, w tym elemencie popełnili aż 18 błędów, ale połowę z nich w premierowej partii.

Trudny serwis znacząco utrudnił Finom przyjęcie i w konsekwencji wyprowadzenie ataku. Siatkarze Tuomasa Sammelvuo atakowali ze skutecznością 42 proc., a ich przeciwnicy zanotowali 63 proc. skuteczności. Ponadto Bułgarzy zdobyli 9 punktów blokiem.

Najlepiej punktującymi spośród bułgarskich zawodników byli Cwetan Sokołow (21), Nikołaj Nikołow oraz Todor Skrimow (obaj po 15 "oczek"). Natomiast wśród Finów wyróżnił się Olli-Pekka Ojansivu (11 punktów).