ME 2017 w siatkówce. Francuzi odrodzeni, ale Ngapeth daleki od formy

Reprezentacja Francji na zakończenie zmagań w fazie grupowej pokonała Turcję 3:0. Poniedziałkowe starcie trwało zaskakująco krótko, bowiem zaledwie 77 minut. Obie ekipy awansowały do fazy play-off turnieju Mistrzostw Europy 2017.

Jacek Pawłowski
Reprezentacja Francji mężczyzn WP SportoweFakty / Roksana Bibiela / Reprezentacja Francji mężczyzn
Reprezentacja Francji w dotychczasowych meczach Mistrzostw Europy nie zachwyciła, jednak wygrana 3:0 nad Turcją, pretendentem do miana "czarnego konia" turnieju, może stanowić dobry omen dla ekipy prowadzonej przez Laurenta Tillie.

Bez wątpienia największym pozytywem dla Trójkolorowych, w poniedziałkowym meczu, była skuteczność w ataku. Z bardzo dobrej strony w tym elemencie prezentowali się zwłaszcza wchodzący na zmiany w dwóch pierwszych setach Jean Patry oraz podstawowy środkowy Nicolas Le Goff.

W dalszym ciągu sporo do optymalnej formy brakuje Earvinowi Ngapethowi, który na placu gry pojawił się tym razem tylko w trzecim secie. Lider Francuzów przyjmował bardzo przeciętnie (38 proc. przyj. poz.), w ofensywie prezentując się niewiele lepiej (2/5, 40 proc.).

Turcy, w porównaniu z poprzednimi meczami, spisali się nieco słabiej. Oczekiwanego efektu nie przyniosło ryzyko w polu zagrywki, co kosztowało drużynę znad Bosforu stratę 15 punktów.