ME 2017 w siatkówce. Antti Siltala: Graliśmy dobrze, ale na mecz z Polakami to nie wystarczyło

Reprezentacja Finlandii w meczu z Polakami postawiła poprzeczkę wysoko, ale ostatecznie nie wygrała nawet seta. Jej przyjmujący, Antti Siltala, twierdzi, że kluczowe było doświadczenie Biało-Czerwonych.

Agata Wasielewska
Antti Siltala WP SportoweFakty / Asia Błasiak / Antti Siltala

Mecz z Polską reprezentacja Finlandii rozpoczęła od wysokiego prowadzenia (8:4), nie utrzymała go jednak nawet do końca pierwszej odsłony (23:25). Ambitni Finowie przegrali w samej końcówce i nie potrafili odbudować się w kolejnych partiach (21:25, 19:25). - Graliśmy dobrze, ale to nie wystarczyło - mówił po meczu fiński przyjmujący, Antti Siltala.

W statystykach podopieczni Tuomasa Sammelvuo nie odstawali zbyt mocno od reprezentacja Polski. Byli słabsi w zagrywce i w ataku, ale dwa razy częściej punktowali blokiem, w przyjęciu z kolei różnice były niewielkie. Wynik 3:0 dla Polski zdecydowanie nie oddaje problemów, z jakimi nasi siatkarze borykali się w tym meczu. Według Siltali kluczem do zwycięstwa Polaków było ich doświadczenie. - Grają we wszystkich ważnych turniejach, wciąż są w czołówce i rywalizują z najlepszymi - tłumaczył siatkarz.

Przyjmujący angażuje się w mecz nie tylko na parkiecie, ale też w czasie przerw, kiedy często udziela wskazówek kolegom z zespołu. - Jeśli widzę, że coś trzeba na boisku zrobić, zmienić, to mówię to innym zawodnikom. Jestem najstarszy w drużynie i staram się wykorzystać moją wiedzę i doświadczenie, by jak najbardziej pomóc drużynie - przyznał.

Teraz przed Siltalą i jego kolegami kolejny trudny przeciwnik, stawiany w roli zdecydowanego faworyta, jeden z pretendentów do medalu - Serbia. - To trudny rywal, jeden z najlepszych zespołów w całym turnieju - przyznał doświadczony gracz. Zapowiedział jednak, że jego zespół i tak postara się zwyciężyć. - Jeśli złamiemy ich w przyjęciu i utrudnimy pierwszą akcję, możemy mieć jednak swoje szanse.