ME 2017 w siatkówce. Nikołaj Penczew: Mecz ze Słowenią będzie dobry

Czas na rozstrzygnięcia w grupie C. Pewna gry w ćwierćfinale jest Rosja, a o kolejne miejsca walczą Bułgaria i Słowenia. Nikołaj Penczew zapewnia, że w poniedziałkowym spotkaniu czekają nas wielkie emocje.

Nicole Makarewicz
Nikołaj Penczew WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: Nikołaj Penczew

W poprzednim spotkaniu Bułgarzy rywalizowali z drużyną Hiszpanii. Po pierwszym secie wyglądało na to, że drużyna Plamena Konstantinowa rozgromi przyjezdnych z Półwyspu Iberyjskiego, ale w drugiej odsłonie siatkarze z Bałkanów mieli spore problemy z rywalami. Walka o zwycięstwo toczyła się na przewagi. Co wpłynęło na pogorszenie gry Bułgarów?

- Zgubiliśmy naszą grę. Dużo problemów sprawił nam hiszpański flot, jednak najważniejsze jest to, że skupiliśmy się w końcówce i wygraliśmy seta - stwierdził Nikołaj Penczew.

Ostatecznie Bułgaria wygrała 3:0. Zawodnik PGE Skry Bełchatów mimo tego, że jego drużyna miała problemy, zauważył pozytywy w grze swojej reprezentacji. - Na początku wszystko szło dobrze, uważam, że bardzo dobrze zagrywaliśmy - powiedział przyjmujący.

Myślami Bułgarzy są już przy meczu ze Słoweńcami. - Mam nadzieję, że będziemy grać z nimi tak jak na początku meczu z Hiszpanami. To drużyna, która od dwóch lat gra bardzo dobrą siatkówkę. To będzie dobry mecz - powiedział i dodał, że w spotkaniu czekają nas wielkie emocje.

- To ważny mecz dla obu drużyn, zapraszam wszystkich kibiców - skwitował Penczew.