El. MŚ 2018: dwie niepokonane drużyny, Holenderki bez straty seta

W Rotterdamie trwa europejski turniej kwalifikacyjny do Mistrzostw Świata 2018 kobiet. Drugiego dnia zwycięstwa odniosły Bułgarki, Słowenki i Holenderki.

Olga Krzysztofik
Reprezentacja Holandii siatkarek Materiały prasowe / FIVB / Reprezentacja Holandii siatkarek
W maju i czerwcu odbyła się druga runda eliminacji do Mistrzostw Świata 2018 kobiet. Awans uzyskali tylko zwycięzcy sześciu grup, a zespoły, które zajęły drugie miejsce grają w trzeciej rundzie eliminacji, która wyłoni dwóch ostatnich europejskich uczestników mundialu.

W turnieju w Rotterdamie o kwalifikację rywalizują Słowenia, Bułgaria, Belgia, Czechy, Holandia oraz Grecja.

Drugi dzień turnieju rozpoczął się od starcia Czech i Bułgarii. Choć czeskie zawodniczki dobrze otworzyły mecz, to minimalna porażka w drugim secie załamała ich grę. W konsekwencji przegrały całe spotkanie 1:3, to ich druga porażka w tym turnieju.

Natomiast pierwszą wygraną zanotowały Słowenki. Podopieczne Alessandro Chiappiniego, trenera beniaminka Orlen Ligi, Trefla Proximy Kraków, bez większych problemów pokonały 3:0 Greczynki.

Środowe zmagania zakończyła konfrontacja Belgijek i Holenderek. Spotkanie zapowiadało się ciekawie, ale gospodynie turnieju nie pozwoliły rywalkom na zbyt wiele. Dwie pierwsze partie były jednostronne, Belgii udało się nawiązać walkę dopiero w trzecim secie. Ostatecznie Holandia zwyciężyła 3:0 i jest jedyną drużyną bez straty seta.

Rywalizacja potrwa do 27 sierpnia. Awans na mundial zdobędą dwie najlepsze drużyny.