WGP 2017: kolejny walkower Wenezueli, złoto dla Węgier

W rozgrywkach III Dywizji World Grand Prix 2017 siatkarek został rozegrany turniej finałowy. Po złoty medal sięgnęła reprezentacja Węgier.

Olga Krzysztofik
 Reprezentacja Węgier kobiet WP SportoweFakty / Justyna Serafin / Reprezentacja Węgier kobiet
Niedzielne zmagania w Final Four miały rozpocząć się od spotkania o 3. miejsce. Jednak zakończyło się ono walkowerem Wenezueli. Ta drużyna nie dotarła do australijskiej Canberry. Przez to w turnieju finałowym, tak jak dzień wcześniej, został rozegrany tylko jeden mecz.

Brązowy medal III Dywizji World Grand Prix zdobyły Francuzki.

W wielkim finale zmierzyły się reprezentacje Węgier i Australii. Miano faworytek należało do europejskiej drużyny, która potwierdziła swoją przewagę nad gospodyniami. Węgierki pokonały rywalki bardzo pewnie, bo 3:0.

Całe finałowe spotkanie rozegrała rozgrywająca Trefla Proximy Kraków, siatkarka Węgier Zsuzsanna Talas, która zdobyła 5 punktów.