WGP 2017: Polki liderkami większości rankingów

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Anna Klepaczko / Na zdjęciu: Malwina Smarzek
WP SportoweFakty / Anna Klepaczko / Na zdjęciu: Malwina Smarzek

Za nami drugi weekend fazy grupowej World Grand Prix 2017 siatkarek. Sprawdźcie jak w oficjalnych rankingach II Dywizji rozgrywek wypadły reprezentantki Polski.

W drugim turnieju Polki odniosły dwie wygrane i doznały jednej porażki. Passa pięciu zwycięstw z rzędu została przerwana przez Koreanki, które pokonały Biało-Czerwone 3:1.

Ta porażka sprawiła, że w tabeli II Dywizji nasza kadra spadła na drugie miejsce.

Najlepiej punktująca

Po drugim weekendzie rywalizacji Malwina Smarzek utrzymała wysokie, trzecie miejsce wśród najlepiej punktujących zawodniczek.

O jedną pozycję awansowała Berenika Tomsia, która zamyka czołową dziesiątkę tej klasyfikacji.

Najlepiej atakująca

W tym zestawieniu liderką jest Smarzek. Młoda Polka nie oddała swojej pozycji, zwiększając przewagę nad rywalkami pod względem skuteczności ataku. Jednak miejsce na podium utraciła Tomsia, która z trzeciej lokaty spadła na dziewiątą.

Najlepiej blokująca

Świetny weekend ma za sobą Agnieszka Kąkolewska, która do swojego dorobku punktowego dołożyła 13 bloków. Średnio w jednym secie nasza środkowa zdobywa jeden punkt blokiem.

Z najniższego stopnia podium spadła Malwina Smarzek, a to tylko przez dwa nowe bloki.

Najlepiej zagrywająca

Liderką tej klasyfikacji jest Joanna Wołosz, która podczas turnieju w Ostrowcu Świętokrzyskim męczyła rywalki swoim serwisem. Jest najlepiej zagrywającą II Dywizji World Grand Prix ze średnią 0,50 asa na set. Wołosz awansowała z siódmego miejsca.

Na szóstej pozycji znajduje się Malwina Smarzek.

Najlepsza rozgrywająca

Nie tylko dobrze zagrywała, ale także rozgrywała. Joanna Wołosz umiejętnie kierowała grą polskiej reprezentacji. Jej indywidualne występy są drugimi najlepszymi w dywizji.

Zawodniczka Reprezentacja Suma rozegrań Skuteczność rozegrań
1Maria Alejandra MarinKolumbia52611,75
2Joanna WołoszPOLSKA5469,45
3Natalia AkiłowaKazachstan4158,33
26Marlena PleśnierowiczPOLSKA30,10

Najlepiej broniąca

Pozycję liderki zestawienia najlepiej broniących utrzymała Agata Witkowska. Podczas drugiego weekendu polska libero zanotowała aż 66 obron.

Natomiast awans z szesnastego na dziewiąte miejsce zanotowała Martyna Grajber, a Malwina Smarzek z 26. pozycji awansowała na dziesiątą.