Niemcy: 21 punktów Sławomira Jungiewicza w meczu z potentatem

Atakujący TV Ingersoll Bühl Sławomir Jungiewicz był najlepiej punktującym graczem pierwszej ćwierćfinałowego meczu z Berlin Recycling Volleys, przegranego przez jego zespół 1:3.

Wiktor Gumiński
Materiały prasowe / TW Buhl

Siatkarze z Bühl wywalczyli sobie prawo udziału w ćwierćfinale dzięki wygraniu dwóch barażowych spotkań nad Solingen Volleys. W 1/4 trafili jednak na rywala z najwyższej krajowej półki, aktualnego mistrza Niemiec. Zdołali w Berlinie wywalczyć jednego seta, ale w pozostałych trzech byli wyraźnie gorsi.

W ciągu 95 minut rywalizacji, Jungiewicz wykonał aż 53 ataki. 19 z nich zakończył powodzeniem (36 procent), ale zarazem popełnił 8 błędów i 4 razy dał się zablokować. Na jego łączny dorobek złożyło się też 1 "oczko" zdobyte blokiem i zagrywką.

Jego klubowy kolega Bartosz Kaczmarek po raz kolejny pojawił się kilkakrotnie na boisku w celu wzmocnienia przyjęcia.

O krok od spadku z Bundesligi znajduje się Solingen Volleys, ekipa Alana Wasilewskiego. W pierwszym meczu fazy play-out uległa ona 1:3 TV Rottenburg. Polski środkowy zdobył w nim 7 punktów - 4 atakiem (44 proc. skuteczności), 2 blokiem i 1 zagrywką.