Liga Mistrzyń: druga wygrana Azerrailu Baku

W meczu grupy C siatkarskiej Ligi Mistrzyń zespół Saint Raphael Volley przegrał przed własną publicznością z Azerrailem Baku 3:1. Dla azerskiego zespołu to drugi triumf w tych prestiżowych rozgrywkach.

Łukasz Witczyk
Piłki do siatkówki / Piłki do siatkówki
Faworytem tej konfrontacji był zespół z Baku. Saint Raphael Volley to outsider zmagań w grupie C siatkarskiej Ligi Mistrzyń, który w dwóch dotychczasowych pojedynkach ugrał tylko jednego seta. Z kolei zespół ze stolicy Azerbejdżanu w tej edycji zdołał wygrać u siebie z Tauronem MKS Dąbrowa Górnicza i liczy się w grze o awans do kolejnej fazy rozgrywek.

Zgodnie z oczekiwaniami Azerrail dominował od pierwszego seta. W nim miał dużą przewagę, grał dobrze w ataku i defensywie, a atutem przyjezdnych było przyjęcie zagrywki. Gospodynie były bezradne i nie potrafiły nawiązać walki z azerską drużyną. Drugi set miał podobny przebieg. Znów Azerrail szybko wywalczył sobie przewagę i kontrolował przebieg gry.

Po dwóch łatwo wygranych partiach wydawało się, że triumf przyjezdnych w trzech odsłonach jest tylko formalnością. Nic bardziej mylnego. Francuzki wspięły się na wyżyny swoich umiejętności i to one dominowały na parkiecie. Co prawda przyjezdne zdołały odrobić straty do dwóch "oczek" (16:14), lecz w końcówce gospodynie dobiły rywalki i wygrały pierwszego w tym meczu seta.

Czwarta partia była najbardziej wyrównana. W niej żadna z drużyn nie potrafiła wywalczyć sobie bezpiecznej przewagi. W końcówce nerwy na wodzy utrzymały zawodniczki ze stolicy Azerbejdżanu, dzięki czemu odniosły drugą wygraną w tej edycji Ligi Mistrzyń.

Saint Raphael Volley - Azerrail Baku 1:3 (16:25, 21:25, 25:18, 20:25)

Saint Raphael Volley: Abramowa, Michel, Vindevoghel, Gomiero, Kajalina, Camera, Giardino (libero) oraz Smidowa, Menghi, Reichert Clementelle.

Azerrail Baku: Kanthong, Abdulazimowa, Bokan, Radenković, Żidkowa, Dobi, Mammadowa (libero) oraz Alijewa.