Katar: kolejna łatwa wygrana ekipy Jakuba Jarosza

Sylwestrowa przerwa nie wybiła z rytmu drużyny Jakuba Jarosza. El Jaish w kolejnym meczu ligi katarskiej odprawiło Al Shamal 3:0, a Polak znów pokazał się z dobrej strony.

Monika Skrzyniarz-Gwizdała
Materiały prasowe
Okres świąteczno-sylwestrowy był pracowity w lidze katarskiej. Po tym jak tuż przed wigilią, Jakub Jarosz i jego El-Jaish SC odprawiło Al Wakra 3:0, parę dni później udało mu się powtórzyć świąteczny wynik w starciu z Al Shamal. Podopieczni Belhaja Zouhaira zamknęli rywalizację 12. kolejki w trzech setach, a jedynie w ostatnim z nich pozwolili rywalowi nawiązać kontakt. Skuteczność Jarosza w spotkaniu sięgnęła rzędu 56 proc., skończył 9 z 16 swoich ataków. Dołożył do tego dwa bloki, co w końcowym rozrachunku dało mu zdobycz 11 punktów.

Informacje sportowe możecie śledzić również w aplikacji WP SportoweFakty na Androida (do pobrania w Google Play) oraz iOS (do pobrania w iTunes). Komfort i oszczędność czasu!

Co prawda polski atakujący był główną armatą drużyny, lecz inni zawodnicy z jego zespołu zanotowali lepsze statystyki. Najwięcej punktów - 13, zdobył znany polskim klubom Kubańczyk, David Fiel. Na uwagę zasługuje również Othman Abdulwahid, który na przestrzeni trzech setów uzyskał 11 oczek nie popełniając przy tym ani jednego błędu.