Liga Mistrzyń: kto w fazie grupowej? Czas na decydujące rozstrzygnięcia

W sobotę rozegrane zostaną rewanżowe mecze III rundy kwalifikacji do siatkarskiej Ligi Mistrzyń. O awans do tech prestiżowych rozgrywek rywalizuje osiem zespołów.

Łukasz Witczyk
siatkarki Tauron MKS-u Dąbrowa Górnicza Materiały prasowe / CEV / Na zdjęciu: siatkarki Tauron MKS-u Dąbrowa Górnicza

Po pierwszych spotkaniach III rundy kwalifikacji teoretycznie najbliżej awansu do fazy grupowej Ligi Mistrzyń jest zespół Nordmeccaniki Piacenza. Włoska ekipa wygrała przed własną publicznością z RC Cannes 3:0. Regulamin kwalifikacji jest tak skonstruowany, że siatkarki Nordmeccaniki muszą wygrać co najmniej dwa sety, by móc cieszyć się z wywalczenia przepustki do fazy grupowej. W przeciwnym wypadku rozegrany zostanie złoty set.

Formalnością wydaje się być awans do LM zespołów Eczacibasi Vitra Stambuł i Taurona MKS Dąbrowa Górnicza. Obie drużyny w pierwszych meczach wygrały na wyjeździe 3:1, co przed rewanżami rozgrywanymi we własnych halach stawia je w uprzywilejowanej pozycji. Dodajmy, że rywalkami dąbrowianek są zawodniczki Agela Prościejów, a ekipa ze Stambułu zmierzy się z Minczanką Mińsk.

Najwięcej emocji powinien przysporzyć mecz pomiędzy Dynamem Krasnodar i Vizurą Belgrad. Pierwsze starcie tych drużyn zakończyło się triumfem Serbek 3:2. Jednak zespół ten ma do odrobienia niewielką zaliczkę i musi wspiąć się na wyżyny swoich umiejętności, by wyeliminować z dalszej rywalizacji rosyjską drużynę.

Terminarz:

III runda kwalifikacji (15 listopada):

Mecz nr 11: Eczacibasi Vitra Stambuł - Minczanka Mińsk, godz. 17:00.

Pierwszy mecz: 3:1 dla Eczacibasi Vitra Stambuł.

Mecz nr 12: Tauron MKS Dąbrowa Górnicza - Agel Prościejów, godz. 17:00.

Pierwszy mecz: 3:1 dla Taurona MKS Dąbrowa Górnicza.

Mecz nr 13: RC Cannes - Nordmeccanica Piacenza, godz. 20:40.

Pierwszy mecz: 3:0 dla Nordmeccaniki Piacenza.

Mecz nr 14: Dynamo Krasnodar - Vizura Belgrad, godz. 17:00.

Pierwszy mecz: 3:2 dla Vizury Belgrad.

Skład grup Ligi Mistrzyń 2016/2017:

Grupa A: Chemik Police, Imoco Volley Conegliano, Telekom Baku, zw. meczu nr 13

Grupa B:
Dynamo Moskwa, Volero Zurych, CS Volei Alba Blaj, zw. meczu nr 14

Grupa C:
Azerrail Baku, Saint Raphael Volley, Fenerbahce Grundig Stambuł, zw. meczu nr 12