Belgia: niespodziewane problemy Noliko Maaseik, pełny set Nikodema Wolańskiego

Noliko Maaseik pokonał na wyjeździe Axis Shanks Guibertin 3:2 w rozegranym awansem meczu 6. kolejki ligi belgijskiej. Po przeciwnych stronach barykady wystąpili dwaj Polacy: Nikodem Wolański i Łukasz Szarek.

Wiktor Gumiński

Odniesienie czwartego zwycięstwa w sezonie przyszło graczom Noliko z nadspodziewanie dużym trudem. Po drugiej stronie siatki stał bowiem rywal, który nie mógł się pochwalić żadnym triumfem.

Pierwsze dwa sety, zgodnie z oczekiwaniami, łatwo padły łupem ekipy z Maaseiku. Jej rozgrywający Nikodem Wolański pojawiał się w nich na boisko jako zmiennik. Trzecią partię rozpoczął już w wyjściowym ustawieniu.

Podopiecznym Daniela Castellaniego powinęła się jednak noga i przegrali 31:33. Argentyńczyk wrócił więc na rozegraniu do Branislava Skladanego, a Polak już do końca meczu przebywał w kwadracie dla rezerwowych. Nie zdobył żadnego punktu. Wykonał 6 zagrywek, z których jedna zakończyła się błędem.

Atakujący Axisu Shanks Guibertin Łukasz Szarek pojawił się natomiast w pierwszym składzie, ale również został zdjęty z placu gry w trakcie rywalizacji. W drugim secie zmienił go Gil Hofmans. Szarek zakończył zawody z dorobkiem 11 "oczek" - 9 atakiem (45 proc. skuteczności, 3 błędy, 3 razy zablokowany), 1 blokiem i 1 zagrywką. Jego drużyna okupuje aktualnie dopiero 9. miejsce w tabeli (na 10 ekip).

Axis Shanks Guibertin - Noliko Maaseik 2:3 (19:25, 21:25, 33:31, 25:22, 9:15)

Najwięcej punktów: dla Shanks - Gil Hofmans 18, Johannes Goverde 13; dla Noliko - Anders Mol, Martijn Colson - po 19

# Drużyna M Z-P Sety Punkty
1. Knack Roeselare 4 4-0 12:2 11
2. Noliko Maaseik 5 4-1 12:5 11
3. Lindemans Aalst 4 4-0 12:4 10
4. Topvolley Callant Antwerpia 4 3-1 11:6 9
5. Volley Haasrode Leuven 4 3-1 11:6 9

Czy Nikodem Wolański z czasem wywalczy sobie miejsce w pierwszym składzie Noliko Maaseik?