Siatkarki Budowlanych Łódź najlepsze w Szamotułach

Trzy zespoły z dwoma zwycięstwami, a o końcowym triumfie decydował stosunek setów i małe punkty. W taki sposób zakończył się turniej towarzyski Amica Cup w Szamotułach, gdzie najlepsze okazały się siatkarki Budowlanych Łódź.

Krzysztof Sędzicki
WP SportoweFakty / Justyna Serafin

Podopieczne Błażeja Krzyształowicza pokonały Schweriner SC w trzech setach, choć niewiele brakowało, a wynik byłby inny. Przegrywały bowiem w 1. secie już 19:22, ale ostatecznie zdołały przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść wygrywając 27:25. W pozostałych dwóch partiach łodzianki przejmowały kontrolę nad przebiegiem zdarzeń w okolicach 10. punktu i nie dały się już dogonić rywalkom.

Budowlani Łódź - Schweriner SC 3:0 (27:25, 25:20, 25:18)

Budowlani: Tobiasz (4), Grajber (8), Pycia (9), Grobelna (18), Beier (16), Pelc (4), Maj-Erwardt (libero).

Schweriner: Dannemiller (2), Ziegler (4), Brandt (3), Lippmann (12), Gebhardt (9), Schölzel (9), Dürr (libero) oraz Krause (1), Hanke, Lohmann, Geerties (7).

***

Ostatni mecz turnieju na swoją korzyść rozstrzygnęły siatkarki Impela Wrocław pokonując mistrza Czech, Agela Prościejów. Tym razem trener Marek Solarewicz postanowił nie eksperymentować i postanowił od pierwszej do ostatniej piłki trzymać na boisku jedną szóstkę. Brązowe medalistki ubiegłego sezonu Orlen Ligi nie miały większych kłopotów z rozprawieniem się z przeciwniczkami i po 75 minutach było już po wszystkim.

Agel Prościejów - Impel Wrocław 0:3 (13:25, 22:25, 20:25)

Agel: Hindriksen (1), Nova (3), Herelova (4), Basa (5), Emonts (10), Frigo (7), Kovarova (libero) oraz Stavinohova, Gambova (7).

Impel: Hancock (9), Mędrzyk (10), Sikorska (10), Konieczna (19), Bałucka (4), Kąkolewska (9), Sawicka (libero).