Słowenia: Michał Szyba wicemistrzem kraju

Szczypiornistom Gorenje Velenje nie udało się utrzymać prowadzenia w lidze słoweńskiej. Michał Szyba i koledzy w spotkaniu decydującym o tytule przegrali z Celje 22:29.

Marcin Górczyński
WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski

Dopiero ostatnia ligowa kolejka zadecydowała o losach mistrzostwa Słowenii. Prowadzące w tabeli Gorenje Velenje pojechało do Celje, by bronić jednopunktowej przewagi nad najgroźniejszym rywalem. Zespół Michała Szyby okazał się jednak wyraźnie słabszy od wicelidera tabeli i Gorenje pożegnało się z marzeniami o tytule.

Polak wiódł prym w swojej ekipie, ale na parkiecie, zwłaszcza w drugiej części gry, istniało tylko Celje. Szyba i koledzy zanotowali słabszy okres pod koniec pierwszej połowy, kiedy to rywale wyszli na czterobramkowe prowadzenie. Wynik 16:12 do przerwy podciął nieco skrzydła przyjezdnym. Gorenje straciło wiarę w sukces, dodatkowo przespało drugie trzydzieści minut i w 50. minucie rozpoczęło się świętowanie w Celje (26:16).

Świetna postawa Gala Marguca i bramki Mihy Zarabeca z drugiej linii poprowadziły gospodarzy 20 mistrzostwa Słowenii. Gorenje podobnie jak w dwóch poprzednich sezonach musi zadowolić się srebrem. Pojedynek z Celje był przy okazji ostatni występem Michała Szyby w barwach zespołu z Velenje. Polak od nowego sezonu będzie reprezentować barwy szwajcarskiego Kadetten Schaffhausen.