Serbowie życzyli Polsce powodzenia na turnieju kwalifikacyjnym w Tokio

Na zakończenie Memoriału Wagnera reprezentacja Serbii pokonała reprezentację Polski 3:2. Po meczu goście życzyli podopiecznym trenera Antigi sukcesu w Tokio i zakwalifikowania się na igrzyska.

Ola Piskorska

Reprezentacja Serbii zakończyła Memoriał Huberta Jerzego Wagnera na drugim miejscu, pokonując ostatniego dnia turnieju reprezentację Polski. Mecz był nierówny, bo przez pierwsze dwa sety dominowali Biało-Czerwoni, a następne trzy goście.

- Po zaledwie dziesięciu dniach przygotowań wygraliśmy dwa mecze i w jednym byliśmy blisko triumfu. Jest to dobry wynik. Zwłaszcza cieszy nas wygrana z Polską, która jest w lepszej formie niż my. W dwóch pierwszych setach szukaliśmy naszego rytmu gry. Później udało się go znaleźć i wygrać. Ale przede wszystkim chciałbym życzyć Polakom powodzenia na turnieju kwalifikacyjnym w Tokio - powiedział Dragan Stanković.

Wtórował mu jego szkoleniowiec, który pół żartem dodał, że niewiele brakowało, aby to jego podopieczni stanęli na najwyższym stopniu podium krakowskiego turnieju. - Ta jedna nieskończona piłka w kontrataku we wczorajszym tie breaku z Bułgarią spowodowała, że jesteśmy na drugim miejscu i pewnie też wpłynęła na to, że oddaliśmy dwa pierwsze sety w meczu z Polakami. Ogólnie jestem zadowolony z naszej postawy i wyniku, biorąc pod uwagę skład i ile trwały nasze przygotowania. Treningi były głównie na siłowni, mało mieliśmy zajęć siatkarskich. Memoriał to był bardzo pożyteczny sprawdzian dla nas, pokazał, gdzie jesteśmy i ile jeszcze musimy zrobić, żeby poprawić grę - powiedział Nikola Grbić.

Grbic, który jest legendą serbskiej i światowej siatkówki, dodał również, że będzie mocno trzymał kciuki za Biało-Czerwonych podczas turnieju kwalifikacyjnego w Tokio. - Życzę Polakom szczęścia i awansu na igrzyska. Mam nadzieję, że będą kolejnym reprezentantem europejskiej siatkówki w Rio - powiedział.