CEV Cup: Podsumowanie pierwszych meczow Challange Round

W spotkaniach Challange Round Pucharu CEV rozegrano pierwsze spotkania. W każdym ze spotkań wygrał faworyt. Jednym z zaskoczeń jest łatwe zwycięstwo Panathinaikosu Ateny. Drugim jest niewątpliwie zacięte spotkanie pomiędzy Paris Volley i Unicaja Arukasur Almeria.

Beauvais Oise (FRA) - Lokomotiv Biełgorod (RUS) 0:3 (19:25, 23:25, 23:25)

Lokomotiv Biełgod pokonał na wyjeździe francuski Beauvais Oise. Rosjanie wygrali w trzech setach nie dając żadnych szans rywalom. Przed rewanżem stoją w dużo lepszej sytuacji niż drużyna z Francji.

Paris Volley (FRA) - Unicaja Arukasur Almeria (ESP) 3:2 (19:25, 25:27, 25:21, 25:21; 15:12)

Mecz pomiędzy tymi drużynami był bardzo zacięty. O zwycięstwie decydował tie-break, w którym lepsi okazali się siatkarze z Francji. Przed rewanżem sprawa awansu jest dalej otwarta. Chociaż w lepszej sytuacji są zawodnicy Almerii, którzy zagrają na własnym parkiecie.

aon hotVolleys Wiedeń (AUT) - Bre Banca Lannutti Cuneo (ITA) 0:3 (19:25, 23:25, 21:25)

Spotkanie to było widowiskiem jednostronnym. Włoska drużyna pokonała aon hotVolley Wiedeń w trzech setach. Dzięki temu zwycięstwu już jedną nogą jest w półfinale rozgrywek CEV Cup. Chociaż przed rewanżem nie należy skreślać austriackich siatkarzy.

Panathinaikos Ateny (GRE) - Olympiacos Pireus (GRE) 3:0 (29:27, 25:23, 25:21)

Rywalizacja pomiędzy greckimi drużynami zapowiadała się najciekawiej. Jednak Olimpiacos Pireus nie dał rady ugrać nawet seta z dobrze dysponowanym Panathikanosem. Jeśli wicelider ligi grackich chce awansować do półfinałów w rewanżu będzie musiał grać o wiele lepiej.

Mecze rewanżowe odbędą się 17 i 18 lutego.