Liga włoska: Polki poza walką o medale

Zespół Magdaleny Wawrzyniak uległ Liu-Joe Modenie w ćwierćfinale włoskiej ekstraklasy i zakończył sezon na tym samym etapie co Montichiari Bereniki Tomsi i Dominiki Sobolskiej.

Michał Kaczmarczyk

Wicemistrzynie zakończyły mocno przeciętny sezon w równie mało zadowalającym stylu. Po pierwszych dwóch setach trzeciego, decydującego meczu z Liu-Jo Modeną nic nie było jasne, obie drużyny zdążyły pokazać zarówno swoje najlepsze akcje, jak i zupełnie poddać się inicjatywie rywala. W drugiej części starcia zdolność kontroli własnych emocji i przezwyciężenia stresu ważyła bardziej niż kompetencje sportowe i to właśnie zaważyło na końcowym triumfie ekipy Alessandro Beltramiego.

Aktywność Samanty Fabris i Tijany Malesević nie wpłynęła na wynik przy jednoczesnej słabości pozostałych opcji w ataku Novary, a po drugiej stronie siatki szalały Valentina Diouf (22 punkty) i bohaterka kluczowych wymian Chiara Di Iulio (16 pkt.). Magdalena Wawrzyniak zaliczyła ostatnie w tym sezonie krótkie zadaniowe wejście na zagrywkę: Polka w swoim pierwszym sezonie spędzonym zagranicą pojawiała się na parkiecie sporadycznie (20 setów) i zdołała ugrać jedynie... 7 punktów.

Igor Gorgonzola Novara - Liu-Jo Modena 1:3 (25:17, 16:25, 23:25, 23:25), stan rywalizacji: 2-1 dla Modeny

Novara: Fawcett, Malesević, Guiggi, Chirichella, Signorile, Fabris, Sansonna (libero) oraz Bruno, Wawrzyniak, Cruz, Bonifacio, Bosio

Modena: Heyrman, Di Iulio, Folie, Ferretti, Diouf, Horvath, Arcangeli (libero) oraz Gamba, Cutuk, Scuka

W ostatnim spotkaniu 1/4 między Nordmeccanicą Piacenza a Savino Del Bene Scandicci lepsza okazała się ekipa Mai Ognjenović, która wygrała w czterech setach (22:25, 25:19, 25:19, 25:22). Półfinałowym rywalem Piacenzy będzie Imoco Volley Conegliano, najlepszy zespół fazy zasadniczej Serie A kobiet. Na Liu-Jo Modenę czekać będzie Foppapedretti Bergamo, pogromca Pomi Casalmaggiore. Pierwsze spotkania półfinału Serie A1 (rozgrywanego do dwóch zwycięstw) zaplanowane zostały na 19 i 20 kwietnia.