I liga siatkarek: Poznaliśmy czterech półfinalistów

O medale pierwszej ligi siatkarek powalczą zespoły z Łodzi, Torunia, Warszawy, które w meczach rewanżowych 1/4 finału przypieczętowały triumf z niżej notowanymi rywalkami, oraz niespodziewanie drużyna ze Świecia.

Szymon Łożyński

Piąty zespół po fazie zasadniczej po dwóch zwycięstwach wyeliminował sklasyfikowane o pozycję wyżej krośnianki. Podobnie jak przed tygodniem w Świeciu, także na własnym terenie drużyna Karpat w rywalizacjami z siatkarkami Jokera wygrała zaledwie jednego seta.

W najlepszym stylu awans do półfinałów wywalczyły łodzianki i torunianki. Siatkarki obu zespołów w dwóch meczach nie straciły seta, a we własnej hali nie pozwoliły przeciwniczkom przekroczyć granicy 20 punktów zdobytych w jednym secie.

Sporo problemów w rewanżowym starciu z policzankami miały natomiast zawodniczki Wisły Warszawa. Ostatecznie drużyna ze Stolicy wygranym tie-breakiem obroniła się przed koniecznością rozegrania trzeciego, decydującego o awansie do półfinału spotkania.

W walce o finał, która toczyć się będzie do trzech zwycięstw ŁKS Commercecon Łódź zmierzy się z Jokerem Mekro Energoremont Świecie. Z kolei Budowlani Toruń będą rywalizować z Wisłą Warszawa. Pierwsze dwa spotkania w Łodzi i Toruniu zaplanowano w dniach 16-17 kwietnia.

Wyniki meczów rewanżowych I rundy play-off (rywalizacja do dwóch zwycięstw):

ŁKS Commercecon Łódź - Silesia Volley Mysłowice 3:0 (25:13, 25:19, 25:12) (2-0)
KT7 CNC Budowlani Toruń - Sokołów SA Nike Węgrów  3:0 (25:16, 25:19, 25:16) (2-0)
Wisła Warszawa - PSPS Chemik Police 3:2 (34:36, 25:14, 25:21, 20:25, 15:12) (2-0)
Karpaty Krosno - Joker Mekro Energoremont Świecie 1:3 (25:19, 19:25, 20:25, 18:25) (0-2)

Źródło: WP SportoweFakty