Wladimir Nikołow spróbuje swoich sił jako trener

Wladimir Nikołow, który po turnieju kwalifikacyjnym do igrzysk olimpijskich zakończył karierę reprezentacyjną, został trenerem reprezentacji Bułgarii do lat 20.

Dominika Pawlik
Władimir Nikołow jest pięciokrotnym mistrzem Bułgarii WP SportoweFakty / Olga Król / Władimir Nikołow jest pięciokrotnym mistrzem Bułgarii

Wladimir Nikołow był przez wiele lat kapitanem i liderem reprezentacji Bułgarii. Zdobył wraz ze swoją drużyną brązowy medal Pucharu Świata 2007 i brązowy medal Mistrzostw Świata 2006, a także wiele czwartych miejsc. Kilkakrotnie już kończył karierę reprezentacyjną, ale wydaje się, że teraz już ostatecznie.

Ikona bułgarskiej siatkówki jest wciąż jednak czynnym zawodnikiem, jego aktualny klub to ASUL Lyon Volley.

We wtorek odbyło się głosowanie i Nikołow został trenerem drużyny do lat 20, której głównym celem będą wrześniowe mistrzostwa Europy w tej kategorii, które rozegrane zostaną w Płowdiw.