Liga Mistrzyń, gr. A: Szybkie pojedynki. Dynamo Kazań poskromione w Baku

Lokomotiv Baku pokonał w meczu na szczycie grupy A Ligi Mistrzyń Dynamo Kazań 3:0. Gorzej poszło innej drużynie ze stolicy Azerbejdżanu - Azerrail, która przegrała z Allianz MTV Stuttgart.

Odpowiedzi na najważniejsze pytania padły przed ostatnią kolejką. Wiadomo było, które drużyny awansują, a które żegnają się z Ligą Mistrzyń.

Pierwsze miejsce w grupie A zajęły siatkarki Dynama Kazań niezależnie od porażki z wiceliderem Lokomotivem Baku. Azerki przystąpiły do spotkania na szczycie mocno zmotywowane. Z seta na set rywalizacja stawała się bardziej wyrównana, ale Dynamo nie wygrało żadnego z nich. Lokomotiv prezentował różnorodną siatkówkę, a ciężar atakowania rozkładał się na większą liczbę zawodniczek.

Stawką drugiego pojedynku było trzecie miejsce w grupie. Allianz MTV Stuttgart pokonał inną drużynę z Baku - Azzerrai. W pierwszym secie Niemki wystrzeliły aż cztery asy serwisowe, co okazało się kluczowe dla wyniku.

Drużyna Allianz MTV była podbudowana dobrym początkiem i poszła za ciosem. Drugiego seta wygrała 25:23 i pozostało jej udokumentować zwycięstwo. Na początku trzeciej, jak się okazało decydującej partii, walka była wyrównana. W końcu Niemki uzyskały przewagę po drugiej przerwie technicznej i zatriumfowały 3:0.

Lokomotiv Baku - Dynamo Kazań 3:0 (25:16, 25:21, 25:23)

Lokomotiv: Newcombe (7), Kauffeldt (8), Havlickova (18), Crncevic (13), Pencova (8), Cemberci Kirdar (3), Castillo (l.) oraz Cutura (1), Azimova, Kiselyova (1).

Dynamo: Malkova (7), Matienko (1), Nikolaeva (5), Yureva (7), Isaeva (19), Kotikova (6), Kuzyakina (l.) oraz Melnikova.

Allianz MTV Stuttgart - Azerrail Baku 3:0 (25:21, 25:23, 25:22)

Allianz MTV: Tomazela Pissinato (5), Grobelna (20), Mlejnkova (10), Lindow (9), Nichol (3), Renkema (10), Thomsen (libero) oraz Wlk, Van Daelen (1).

Azerrail: Tomkom (1), Kingdon (13), Tow-Arnett (5), Diouck (4), Bayramova (15), Filipova (5), Buakaew (libero) oraz Mammadova, Valentin, Poznyak (1).